Kierownicy 6 głównych firm z branży krypto wystąpią przed Kongresem USA | Wiadomości | CrypS.

Kierownicy 6 głównych firm z branży krypto wystąpią przed Kongresem USA

Michał Misiura
U.S. Capitol

8 grudnia w amerykańskim Kongresie odbędzie się przesłuchanie menadżerów wysokiego szczebla z 6 czołowych firm z branży kryptowalut.

Panel zatytułowany jako „Aktywa cyfrowe i przyszłość finansów: zrozumienie wyzwań i korzyści płynących z innowacji finansowych w USA”, to pierwsze tego typu spotkanie pomiędzy przedstawicielami sektora i prawodawcami. Przesłuchanie zgromadzi reprezentantów największych firm z branży kryptowalut ze Stanów Zjednoczonych, którzy będą odpowiadać na pytania kongresmenów.

Szefowa Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów, Maxine Waters, ujawniła listę wezwanych „świadków”, na której pojawiają się:

  • dyrektor generalny Circle Jeremy Allaire,
  • dyrektor generalny FTX Sam Bankman-Fried,
  • dyrektor generalny Bitfury Brian Brooks,
  • dyrektor generalny Paxos Charles Cascarilla
  • dyrektor generalny Stellar Development Foundation Denelle Dixon,
  • dyrektor finansowy Coinbase Global Alecia Haas.

Dodatkowe informacje nie zostały ujawnione. Można więc jedynie spekulować nad celem przesłuchania oraz jego ewentualnymi następstwami dla branży.

Organizatorka przesłuchania

Maxine Waters, która odpowiada za spotkanie, dała poznać się z lobbowania za uchyleniem zeszłorocznej decyzji Biura Kontrolera Walut (OCC), które pozwoliło bankom na pracę z kryptowalutami i stablecoinami. Administracja Bidena ostatecznie przychyliła się do postulatów i zawiesiła postanowienie agencji. Decydującą rolę odegrały tu jednak czynniki polityczne, związane ze zmianą na stanowisku szefa OCC. Urząd uczestniczy obecnie w opracowywaniu nowych wytycznych związanych z bankami i kryptowalutami.

Przewodnicząca komisji ds. finansów należała także do zagorzałych krytyków cyfrowej waluty Stowarzyszenia Diem (dawnego Stowarzyszenie Libra). W czerwcu pod jej kierownictwem powstała grupa robocza ds. kryptowalut, kładąca nacisk na rozwój cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

Przesłuchanie w Kongresie będzie można oglądać na żywo 8 grudnia od godziny 16:00 (czasu polskiego) na stronie internetowej amerykańskiej komisji finansów

U.S. Capitol
reklama
reklama