David Marcus odchodzi z Facebooka | Wiadomości | CrypS.

David Marcus odchodzi z Facebooka

Zerelik Maciej
Facebook uruchomi pilotażową emisję Diem w 2021 roku

David Marcus, szef działu finansowego Facebooka, ogłosił, że opuszcza macierzystą firmę Meta, w której pracował od przeszło 7 lat.

Marcus opuszcza Meta

Marcus podzielił się tymi informacjami we wtorek na Twitterze:

Po satysfakcjonujących siedmiu latach w Meta, podjąłem trudną decyzję, aby ustąpić i opuścić firmę na koniec tego roku.

W 2014 roku Marcus dołączył do Facebooka jako szef Messengera i pomógł wprowadzić tam usługi płatnicze. W 2018 roku został szefem ds. blockchaina, gdzie rozpoczął dwa powiązane ze sobą projekty: stablecoin Diem i portfel Novi. Wreszcie, w 2020 roku, Marcus został szefem Facebook Financial.

Ostatnim osiągnięciem Marcusa było ograniczone uruchomienie portfela Novi w październiku tego roku. Novi wstępnie umożliwił dokonywanie przekazów pieniężnych między Gwatemalą i USA przy użyciu stablecoina Paxos.

Wkrótce po jego uruchomienium Facebook przeprowadził rebranding wszystkich swoich produktów finansowych pod marką Novi. Było to związane z decyzją zmiany nazwy Facebooka na Meta. Zmiany te miały wskazać na zainteresowanie firmy metawersum.

Co dalej z Diem?

Marcus nie będzie już kierował linią produktów Novi. Zostanie zastąpiony przez dyrektora wykonawczego firmy – Stephane Kasriela.

Marcus nie wspomniał, czy będzie kontynuował pracę nad Diem, prowadzonym przez Facebooka projektem stablecoina. Chociaż Novi ma służyć jako portfel dla Diem, kryptowaluta ta była zawsze planowana jako wspólny wysiłek kilku firm. Facebook ma tylko częściową rolę w prowadzeniu tego projektu.

Wiadomość ta pojawia się zaledwie jeden dzień po tym, jak Jack Dorsey ogłosił, że opuści stanowisko CEO Twittera po ponad 16 latach.

Facebook uruchomi pilotażową emisję Diem w 2021 roku
reklama
reklama