David Marcus odchodzi z Facebooka | Wiadomości | CrypS.

David Marcus odchodzi z Facebooka

Maciej Żerelik
Facebook uruchomi pilotażową emisję Diem w 2021 roku

David Marcus, szef działu finansowego Facebooka, ogłosił, że opuszcza macierzystą firmę Meta, w której pracował od przeszło 7 lat.

Marcus opuszcza Meta

Marcus podzielił się tymi informacjami we wtorek na Twitterze:

Po satysfakcjonujących siedmiu latach w Meta, podjąłem trudną decyzję, aby ustąpić i opuścić firmę na koniec tego roku.

W 2014 roku Marcus dołączył do Facebooka jako szef Messengera i pomógł wprowadzić tam usługi płatnicze. W 2018 roku został szefem ds. blockchaina, gdzie rozpoczął dwa powiązane ze sobą projekty: stablecoin Diem i portfel Novi. Wreszcie, w 2020 roku, Marcus został szefem Facebook Financial.

Ostatnim osiągnięciem Marcusa było ograniczone uruchomienie portfela Novi w październiku tego roku. Novi wstępnie umożliwił dokonywanie przekazów pieniężnych między Gwatemalą i USA przy użyciu stablecoina Paxos.

Wkrótce po jego uruchomienium Facebook przeprowadził rebranding wszystkich swoich produktów finansowych pod marką Novi. Było to związane z decyzją zmiany nazwy Facebooka na Meta. Zmiany te miały wskazać na zainteresowanie firmy metawersum.

Co dalej z Diem?

Marcus nie będzie już kierował linią produktów Novi. Zostanie zastąpiony przez dyrektora wykonawczego firmy – Stephane Kasriela.

Marcus nie wspomniał, czy będzie kontynuował pracę nad Diem, prowadzonym przez Facebooka projektem stablecoina. Chociaż Novi ma służyć jako portfel dla Diem, kryptowaluta ta była zawsze planowana jako wspólny wysiłek kilku firm. Facebook ma tylko częściową rolę w prowadzeniu tego projektu.

Wiadomość ta pojawia się zaledwie jeden dzień po tym, jak Jack Dorsey ogłosił, że opuści stanowisko CEO Twittera po ponad 16 latach.

Facebook uruchomi pilotażową emisję Diem w 2021 rokureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.