Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.12]

Konrad Juszczyk
podsumowanie dnia z grudnia cryps
  • Kolejna instytucja z Wall Street rozważa wejście w Bitcoina

W piątek firma inwestycyjna Guggenheim Partners złożyła wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Oświadczyła w nim, że zastrzeże sobie prawo do zainwestowania 10% aktywów jej funduszu w kryptowaluty (nawet 500mln dolarów).

  • Lockchain (SmartKey) w Olsztynie

Olsztyn stał się pierwszym miastem na świecie, które wykorzystuje blockchain do ułatwiania interwencji służb. System SmartKey umożliwi im wjazd na strzeżone osiedla, otworzy parkingowe szlabany i da dostęp do klatek schodowych z domofonem.

  • Zagadka z nagrodą 7 ETH od 0xPoland została rozwiązana

Ktoś rozwiązał tajemniczą zagadkę ethereum, która w połowie listopada została rozsiana po warszawskim metrze.

  • Wenezuelska armia kopie BTC, aby się utrzymać

19 listopada zainaugurowano otwarcie centrum wydobywania kryptowalut armii Wenezueli. Za prowadzenie miningu odpowiada 61. Brygada Inżynierów im. Agustína Codazziego.

  • Przeniesienie 5 mln USD w BTC pochodzące z hacku Bitfinex

Dane blockchaina wskazują, że nieznany użytkownik przeniósł 270,97974 BTC z portfela powiązanego z hakiem. Monety te są warte w tym momencie około 5,2 miliona dolarów.

Zdaniem Christine Lagarde kierującej Europejskim Bankiem Centralnym, stablecoiny „stanowią poważne ryzyko”.

  • Baoshan w chińskiej prowincji Yunnan chcą rozprawić się z górnikami BTC

Producenci energii elektrycznej dostali nakaz zaprzestania dostarczania energii dla kopalni kryptowalut.

  • Bitcoin osiąga nowy ATH na poziomie 19,850 dolarów

Cena Bitcoina osiągnęła rekord wszech czasów w poniedziałek, gdy zbiegły się pozytywne czynniki rynkowe. Wpływy instytucjonalne mogły być główną siłą napędową tego rajdu, ale to inwestorzy detaliczni pomogli bitcoinowi nabrać rozpędu w ostatnich tygodniach. Łączny dzienny wolumen dla Coinbase, Bitstamp, Kraken, Gemini i ItBit wyniósł 1,5 miliarda dolarów w poniedziałek, co stanowi znacznie wyższy wynik niż średnia 488 milionów dolarów z ostatnich sześciu miesięcy.

  • Skradzione fundusze z Bitfinex warte ponad 100 mln USD przemieściły się

Prawie 5000 BTC skradzionych podczas hacku na Bitfinex w 2016 roku właśnie zostało przeniesione z pustych portfeli. Dzisiejsze przeniesienie skradzionych środków nie jest pierwszym przypadkiem, gdy część bitcoinów, które zostały skradzione podczas hacku w 2016 roku na ponad 2,3 mld USD zostały przeniesione. W samym sierpniu przesunięto około 5,6 miliona dolarów skradzionych kryptowalut .

  • Sbierbank przedstawił własny model emisji i obiegu cyfrowego rubla

Sberbank proponuje przypisanie numeru śledzenia i atrybutów do każdego rubla cyfrowego, a także dokonywanie płatności na warunkach inteligentnych kontraktów. To ostatnie może rozwiązać problem sprzeniewierzenia funduszy. Bank Centralny podkreślił również, że chciałby stworzyć nową infrastrukturę, która zapewni nowe możliwości bezproblemowych rozliczeń cyfrowych pomiędzy wszystkimi organami i pozwoli zaoszczędzić koszty całej branży.

  • Aktualizacja Ethereum 2.0 jest live

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem w Beacon Chain, długo oczekiwana aktualizacja do sieci Ethereum (ETH) jest już dostępna. Społeczność ETH wykazała duże wsparcie dla aktualizacji z prawie 900 000 postawionymi ETH, o około 370 000 więcej niż pierwotnie wymagano 524 288. Vitalik Buterin, wyraził swoje zadowolenie z uruchomienia i podziękował społeczności Ethereum za stałe wsparcie.

podsumowanie dnia z grudnia cryps
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.