Kolejna instytucja z Wall Street rozważa wejście w Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Kolejna instytucja z Wall Street rozważa wejście w Bitcoina

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Guggenheim

Globalna firma inwestycyjna Guggenheim Partners rozważa zainwestowanie setek milionów dolarów w fundusz powierniczy Bitcoina – Grayscale Bitcoin Trust.

W piątek firma złożyła wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Oświadczyła w nim, że zastrzeże sobie prawo do zainwestowania 10% aktywów jej funduszu “Macro Opportunities Fund” w kryptowaluty. Inwestycja odbędzie się za pomocą Grayscale Bitcoin Trust. Oznacza to, że Guggenheim mógłby zainwestować w kryptowaluty nawet 500 mln dolarów.

“Guggenheim Macro Opportunities Fund może starać się o ekspozycję inwestycyjną na Bitcoin pośrednio poprzez inwestowanie do 10% wartości aktywów netto w Grayscale Bitcoin Trust (“GBTC”), prywatnie oferowany instrument inwestycyjny, który inwestuje w Bitcoin”

– czytamy we wniosku.

GBTC pozwala inwestorom obracać udziałami w funduszach powierniczych posiadających ogromne ilości Bitcoinów. Jako największy na świecie kryptofundusz hedgingowy, pozwala inwestorom na obrót tymi akcjami na giełdzie. W ten sposób inwestorzy nie muszą fizycznie posiadać cyfrowych walut – po prostu posiadają akcje, które reprezentują inwestycje w Bitcoin.

Zainteresowanie instytucji

Macro Opportunities Fund Guggenheima jest jednym z funduszy Guggenheim Partners, obsługującym środki pieniężne inwestorów o wartości 5,3 mld USD. Prawdopodobny ruch firmy oznacza, że uważa ona kryptowaluty za bezpieczną inwestycję dla swoich klientów. Jednak w notatce do SECu jest też wzmianka o ryzyku związanym z inwestowaniem w cyfrowe waluty.

“Oprócz ogólnego ryzyka związanego z inwestowaniem w inne narzędzia inwestycyjne, opisane poniżej, wartość pośrednich inwestycji Funduszu w kryptowalutę podlega wahaniom wartości kryptowaluty, które mogą być bardzo zmienne”

“Kryptowaluty to nowa innowacja technologiczna o ograniczonej historii; jest to aktywo o charakterze wysoce spekulacyjnym, a przyszłe działania regulacyjne lub polityki mogą ograniczyć, być może w istotnie niekorzystnym zakresie, wartość inwestycji pośrednich Funduszu w kryptowaluty oraz możliwość wymiany cyfrowych walut lub wykorzystania ich do realizacji płatności”.

Ta firma z siedzibą w Nowym Jorku jest już kolejną instytucją z Wall Street, która w tym roku wykazała zainteresowanie Bitcoinem. Już wcześniej ogromne inwestycje poczyniły m.in. Microstrategy czy Square. W branżę wszedł także PayPal i ponoć wykupuje ogromną część wszystkich wydobywanych Bitcoinów.

Guggenheimreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.