Wenezuelska armia kopie BTC by zarobić na utrzymanie | Wiadomości | CrypS.

Wenezuelska armia kopie BTC by zarobić na utrzymanie

Michał Misiura
wenezuelska armia zakłada kopalnie kryptowalut

19 listopada zainaugurowano otwarcie centrum wydobywania kryptowalut armii Wenezueli. Za prowadzenie miningu odpowiada 61. Brygada Inżynierów im. Agustína Codazziego. Nagranie z wydarzenia zamieszczono na Instagramie.

Inauguracji przewodzili dowódca brygady – gen. armii boliwariańskiej Lenin Herrera oraz generał dywizji Domingo Hernández Lárez – jeden z najwyższych stopniem żołnierzy Wenezueli. W filmie zamieszczonym na Instagramie 61. Brygady, widać żołnierzy jednostki, którzy składają i podłączają koparki. Wzniosłej muzyce w tle nagrania towarzyszy przemówienie generała Lenina Herrery, który mówi:

W trosce o wzmocnienie i samowystarczalność naszej boliwariańskiej armii, żołnierze z 61. Brygady Inżynierów Agustína Codazziego z dumą prezentują projekt technologicznego centrum produkcji zasobów cyfrowych armii. We wszystkich jednostkach komponentu militarnego rozpoczyna się era produkcji kryptowalut, która będzie stanowić niemożliwy do zablokowania dochód. Te lokalne farmy górnicze i linie remontowe koparek pozwalają na produkcję w czasie rzeczywistym, pokonując system fiducjarny, blokowany i zarządzany przez kolonialne interesy, które wpłynęły na ludność Wenezueli.

Zdjęcia z nowo otwartej wojskowej kopalni zamieszczona także na twitterowym koncie @ConflictsW:

Zakładanie centrów wydobywczych wpisuje się w uchwaloną w październiku ustawę przeciwko blokadom. Wenezuelskie Zgromadzenie Narodowe (ANC) zatwierdziło ją jako strategię związaną z omijaniem międzynarodowych sankcji. Jednym z jej kluczowych elementów ma być wykorzystanie kryptowalut oraz tworzenie technologicznych projektów, do których mają być zaprzęgani lokalni naukowcy.

Skąd pochodzą koparki?

Na platformie Reddit otwarcie centrum skomentował użytkownik z Wenezueli – WorkingLime, który napisał: „Nie chcę wyrażać swojej opinii. Jestem stronniczy. Ale zastanawiam się, skąd pochodzą te platformy górnicze.”

Media obiegało wiele informacji o przejęciach sprzętu górniczego od indywidualnych, wenezuelskich górników. Jest więc bardzo prawdopodobne, że ich miejscem docelowym stają się kopalnie prowadzone przez boliwariańską armię. Wenezuela stworzyła już narodową pulę wydobywczą, do której muszą należeć wszyscy krajowi górnicy.

wenezuelska armia zakłada kopalnie kryptowalut
reklama
reklama