Ktoś przeniósł 5 mln w BTC pochodzące z hacku Bitfinex | Wiadomości | CrypS.

Ktoś przeniósł 5 mln w BTC pochodzące z hacku Bitfinex

Redakcja
bitfinex logo

W 2016 roku z giełdy kryptowalut Bitfinex skradziono 119 756 Bitcoinów. Niektóre z tych monet nadal są przenoszone pomiędzy portfelami.

Dane blockchaina wskazują, że nieznany użytkownik przeniósł 270,97974 BTC z portfela powiązanego z hakiem. Monety te są warte w tym momencie około 5,2 miliona dolarów.

Na powiązanym z hackiem adresie 1GytseWXyzGpmHkcv9uDzkU9D8pLaGyR5x, pozostało mniej niż 0,001 BTC. Bitcoiny zostały wysłane na nieznany wcześniej adres – 3MyXrfSg7JFXLa7bD6YF1GnomEr8EXYRnx. Póki co znajdują się na nim jedynie wysłane środki.

Hakerzy odpowiedzialni za włamanie, w ciągu czterech lat od kradzieży przenieśli tylko 1%-2% łupu. Wygląda na to, że ich strategia HODL okazała się być opłacalna. Wartość skradzionych środków w 2016 roku wynosiła zaledwie 72 miliony dolarów, a obecnie jest wyceniana na około 2,3 miliarda dolarów.

W czerwcu złodzieje przenieśli 736 BTC pochodzących z Bitfinexa na rosyjski darknetowy rynek Hydra. Część monet trafiła z powrotem do giełdy. Podobna sytuacja miała miejsce w lipcu. Ktoś przeniósł wtedy 3 503 BTC powiązanych z włamaniem. Monety skradzione z giełdy zmieniły także portfel w październiku i jeszcze kilka innych razy.

98% skradzionych funduszy cały czas pozostało nietknięte przez cztery lata. Może to sugerować, że hakerzy mają problem z wypraniem cyfrowych aktywów, ponieważ władze egzekwują coraz bardziej rygorystyczne przepisy.

Przypomnijmy też, że w sierpniu giełda zaoferowała nagrodę wynoszącą 400 milionów dolarów, za pomyślne odzyskanie BTC skradzionych podczas włamania z sierpnia 2016 roku. Oferta została też skierowana do samych hakerów, jednak ci nie kwapili się, aby oddać cały łup za „marne” 400 mln.

bitfinex logo



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.