Władze chińskiej prowincji zakazały elektrowniom dostarczania energii do kopalnii | Wiadomości | CrypS.

Władze chińskiej prowincji zakazały elektrowniom dostarczania energii do kopalnii

Zerelik Maciej
chiny traktują btc jako cyfrowy towar

Lokalne źródła donoszą, że władze miasta Baoshan w chińskiej prowincji Yunnan chcą rozprawić się z górnikami BTC. Producenci energii elektrycznej podobno dostali nakaz zaprzestania dostarczania energii dla kopalni kryptowalut.

W dniu 30 listopada chiński kryptowalutowy reporter Colin Wu opublikował tweet, w którym przedstawił zeskanowane kopie oficjalnych dokumentów wydanych producentom energii elektrycznej:

Wu dodał jednak, że zakaz został wprowadzony ze względu na lokalne „interesy gospodarcze”, a Pekin prawdopodobnie nie ma z nim nic wspólnego.

„Nie ma potrzeby przeceniać skutków tego incydentu. Stosunek lokalnych chińskich przedsiębiorstw energetycznych do górnictwa kryptowalutowego często się zmienia. To raczej popyt na interesy gospodarcze niż presja polityczna.”

Zakaz zbiegł się w czasie ze spadkiem globalnego hash rate’u o około 10% z 140 exahashes na sekundę do 125 EX/s.

Według indeksu zużycia energii elektrycznej przez Bitcoina opracowanego przez Uniwersytet w Cambridge, Yunnan był czwartym co do wielkości regionem Chin pod względem hash rate. Więcej BTC wydobywały tylko regiony takie jak: Xinjian, Sichuan i Mongolia Wewnętrzna. Yunnan w kwietniu 2020 roku reprezentował 5,42% całkowitego hash rate’u, co plasuje go powyżej wszystkich krajów z wyjątkiem Chin, Stanów Zjednoczonych, Rosji i Kazachstanu.

Co się wydarzyło w Yunnan w tym roku?

W czerwcu Wu poinformował, że rząd prowincji Yunnan nakazał zamknięcie 64 nieautoryzowanych kopalni, w tym siedmiu, które były jeszcze w budowie. Rząd wspomniał o uchylaniu się od płacenia podatków i zagrożeniach dla bezpieczeństwa.

W połowie roku, w eksplozji elektrowni wodnej w Yunnan zginęło sześć osób, a pięć zostało rannych. Eksplozja ta przyczyniła się do lepszego egzekwowania norm bezpieczeństwa dotyczących elektrowni wodnych w tym regionie.

W kwietniu państwowa sieć energetyczna Yunnan wydała również dokument ostrzegający producentów energii elektrycznej przed nieautoryzowanym przekazaniem energii do kopalni BTC.

 

chiny traktują btc jako cyfrowy towar
reklama
reklama