Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.07.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.07.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.07.21]
 • Daymak Spiritus na żywo wydobywa kryptowaluty
  Spiritus, czyli innowacyjny model samochodu elektrycznego wyprodukowanego przez producenta lekkich pojazdów Daymak, wydobywa kryptowaluty w stanie bezczynności, aby przedstawić tę innowacyjną funkcję.
 • Od teraz w pekińskim metrze zapłacisz cyfrowymi juanami
  Pekińska usługa transportu kolejowego akceptuje od wczoraj cyfrowe juany za przejazdy metrem dzięki integracji z Chińskim Bankiem Przemysłowo-Handlowym. Aby podkreślić istotę tego wydarzenia, trzeba powiedzieć o tym, że każdego dnia z transportu metrem korzysta około 10 milionów obywateli Pekinu.
 • Kolejny rug pull w DeFi. Tym razem WhaleFarm i ponad 2 mln USD
  WhaleFarm, projekt DeFi z całkowicie anonimowym zespołem, który rozpoczął działalność kilka dni temu, okazał się być scamem, który okradł inwestorów na ponad 2 mln USD. Zespół projektu przeprowadził „rug pull” i jak prawie zawsze w takim przypadku, wartość natywnego tokena spadła o prawie 100% w ciągu kilku minut.
 • Twitter rozda 140 NFT we współpracy z Rarible
  Sieć społecznościowa Twitter wydała 140 non-fungible tokenów (NFT) na platformie Rarible. Twitter rozda tokeny użytkownikom, którzy odpowiedzieli na oryginalny post. Łącznie wyłoni się 140 zwycięzców.
 • Hashrate Ethereum spadł o 25% w sześć tygodni
  Hashrate Ethereum spadł o ponad 25% od swojego szczytowego poziomu osiągniętego w połowie maja. Jest to bezpośredni rezultat chińskiego zakazu wydobycia kryptowalut i związanego z tym masowego odpływu górników.
 • Rośnie liczba zapowiedzi „śmierci BTC
  Wartość bitcoina jest obecnie około 45% niższa od rekordowego poziomu, który osiągnęła 3 miesiące temu, a rynek spekuluje na temat dalszych spadków. Nie brakuje również sceptyków, którzy raz po raz wieszczą śmierć bitcoina. Strona internetowa zajmująca się żartobliwą publikacją nekrologów BTC wskazuje, że dotychczasowa liczba śmierci BTC w 2021 roku jest już dwa razy większa niż w całym 2020 roku.
 • Kryptowaluty na liście priorytetów FinCEN
  Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), agencja Departamentu Skarbu USA, której zadaniem jest zapobieganie i karanie prania pieniędzy i innych przestępstw finansowych, skierowała swą uwagę na kryptowaluty.
 • Górnicy z Junnanu wstrzymują działanie
  Kevin Zhang, wiceprezes firmy Foundry z branży miningu kryptowalut, opublikował wpis na Twitterze, w którym poinformował, że kopalnie w chińskiej prowincji Junnan zostały zamknięte z powodu, obchodzonej dziś, setnej rocznicy założenia Komunistycznej Partii Chin.
 • Znacznie wzrosła liczba skarg obywateli USA na działanie giełd kryptowalut
  Od czerwca 2020 roku, do czerwca 2021 roku liczba skarg obywateli USA na działanie giełd kryptograficznych znacznie wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim. Reklamacje klientów dotyczyły przelewów krajowych i międzynarodowych, portfeli i wymiany walut. Mieszkańcy Kalifornii i Nowego Jorku narzekali nabardziej ze wszystkich grup demograficznych. 
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.07.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.