Kolejny rug pull w DeFi. Tym razem WhaleFarm i ponad 2 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Kolejny rug pull w DeFi. Tym razem WhaleFarm i ponad 2 mln USD

Zerelik Maciej
whalefarm scam

WhaleFarm, projekt DeFi z całkowicie anonimowym zespołem, który rozpoczął działalność kilka dni temu, okazał się być scamem, który okradł inwestorów na ponad 2 mln USD. Zespół projektu przeprowadził „rug pull” i jak prawie zawsze w takim przypadku, wartość natywnego tokena spadła o prawie 100% w ciągu kilku minut.

Uruchomiony na początku tego miesiąca, WhaleFarm wystartował obiecując inwestorom kolosalne zyski. Projekt oferował staking wielu monet, w tym BNB, BUSD, USDT, BTC, ETH, ADA, DOT i LINK i pozwalał zarobić do 7 217 848% APY. Chociaż ten procent brzmi zbyt dobrze, aby mógł być prawdziwy, w projekt weszło wielu inwestorów, a jego natywna moneta – WhaleFarm Token – gwałtownie zyskała na wartości.

Jak to jednak czasami bywa w przestrzeni DeFi, zwłaszcza gdy obietnice są zbyt kolorowe, okazało się, że był to przekręt. Jak zauważył popularny komentator kryptowalut – Mr.Whale – już od początku widoczne były znaki ostrzegawcze. Oprócz ogromnego APY, zespół był całkowicie anonimowy.

Ten sam zespół usunął stronę na Twitterze i oficjalną grupę Telegram. Zazwyczaj dzieje się tak kiedy dochodzi do tzw. „rug pulla”. Wczesne szacunki wskazują, że skradziona kwota wynosi około 2,3 miliona USD.

Jak pokazuje poniższy wykres, token WhaleFarm spadł o prawie 100% w ciągu kilku minut i obecnie handluje poniżej 0,20 USD.

whalefarm scam
reklama
reklama