Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.03.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.03.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 01.03.2021
  • Fundusz z Dubaju zamieni 750 mln w BTC na DOT i ADA

FD7 Ventures, globalny fundusz inwestycyjny uważa, że inwestycja w BTC  jest „właściwie całkiem bezużyteczna”. Z tego powodu fundusz planuje wyprzedać większość swoich udziałów w Bitcoinie, aby kupić altcoiny, takie jak Cardano (ADA) i Polkadot (DOT).

  • NBA Top Shot sprzedało NFT za łącznie 230 milionów dolarów

Pakiety NFT zawierające momenty z gier NBA rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Według Dapper Labs przedmioty kolekcjonerskie od NBA Top Shot przyniosły już ponad 230 milionów dolarów sprzedaży.

  • Kraken oferuje zwroty użytkownikom dotkniętych spadkiem ETH

Traderzy na giełdzie Kraken stracili masę pieniędzy po flash crashu, który doprowadził do fali likwidacji. Giełda zaoferowała w wyniku żądań użytkowników częsciowy zwrot środków poszkodowanym.

  • Google Finance dodał zakładkę z kursami kryptowalut

Nastąpił duży krok dla adaptacji kryptowalut. Agregator danych z rynków finansowych Google Finance, dodał zakładkę do monitorowania cen aktywów cyfrowych. Nowa sekcja zapewnia informacje w czasie rzeczywistym o kursach Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash. Użytkownicy mogą używać tego interfejsu do porównywania wyników kryptowalut z innymi instrumentami finansowymi.

  • Tether otrzymał żądanie okupu na 500 BTC

Emitująca stablecoina USDT spółka Tether poinformowała, że otrzymała żądanie zapłacenia okupu w wysokości 500 BTC (ok. 22 mln USD). Nieznani szantażyści wskazali, że jeśli nie otrzymają środków, ujawnią dokumenty, które mogą “zaszkodzić ekosystemowi bitcoina”.

  • Album muzyczny w postaci NFT sprzedany za 11,6 mln USD

DJ 3LAU postanowił sprzedać swoje utwory w tokenach NFT. Jedna piosenka artysty sprzedała się za 3,666,666 USD, natomiast cała muzyczna kolekcja za ponad 11 mln dolarów.

  • Mongolia Wewnętrzna chce zamknąć wszystkie kopalnie kryptowalut

Rząd regionu Mongolii Wewnętrznej w Chinach zwrócił się do opinii publicznej o jej zdanie na temat propozycji nowych regulacji. Nowe przepisy miałyby spowodować zamknięcie wszystkich kopalni kryptowalut w regionie.

  • MicroStrategy zainwestowało kolejne 15 milionów dolarów w BTC

Dostawca oprogramowania analitycznego MicroStrategy dokupił 328 BTC za około 15 milionów dolarów. W sumie MicroStrategy posiada 90,859 BTC za łącznie 2,186 mld USD, powiedział Sailor.

  • Kolejny projekt DeFi zheckowany – tym razem na 14 mln USD

Furucombo, dApp pozwalający na łatwe tworzenie wieloetapowych transakcji do handlu i DeFi bez umiejętności kodowania, został  zhackowany. Na ten moment, hakerowi udało się wyprowadzić ponad 14 milionów dolarów z funduszy użytkowników.

  • Terroryści szantażują biznesmena z Indii i żądają kryptowalut

Funkcjonariusze policji z Bombaju znaleźli samochód wypełniony materiałami wybuchowymi, który znajdował się w sąsiedztwie domu miliardera Mukesha Ambaniego. Terroryści domagają się okupu od indyjskiego biznesmena i zażądali płatności w kryptowalucie Monero (XMR).

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 01.03.2021
reklama
reklama