Fundusz z Dubaju zamieni 750 mln w BTC na DOT i ADA | Wiadomości | CrypS.

Fundusz z Dubaju zamieni 750 mln w BTC na DOT i ADA

Zerelik Maciej
dubaj regulacje kryptowalut

FD7 Ventures, globalny fundusz inwestycyjny kryptowalut z siedzibą w Dubaju, stracił zainteresowanie Bitcoinem (BTC). Dyrektor zarządzający spółki, Prakash Chand, wspomniał, że kryptowaluta jest „właściwie całkiem bezużyteczna”. Dlatego też fundusz planuje wyprzedać większość swoich udziałów w Bitcoinie, aby kupić altcoiny, takie jak Cardano (ADA) i Polkadot (DOT).

FD7 Venture sprzeda BTC warte 750 mln USD

FD7 Ventures posiada pod zarządzaniem około 1 miliarda dolarów w Bitcoinie. Ten fundusz z Dubaju sprzeda jednak większość posiadanych monet – dokładnie 750 milionów dolarów – w celu zakupu innych projektów – Cardano i Polkadot. Proces konwersji ma zostać zakończony w ciągu najbliższych 30 dni.

Fundusz wyjaśnił, że taki ruch pomógłby jego klientom zdywersyfikować portfele. Poza tym, nie widzi żadnego przypadku użycia dla pierwotnej kryptowaluty. Dyrektor zarządzający FD7 powiedział:

„Pomijając fakt, że Bitcoin był pierwszy na rynku, a społeczeństwo nadało mu sens jako magazyn wartości, myślę, że Bitcoin jest w rzeczywistości dość bezużyteczny. Projekty takie jak Cardano, Polkadot i Ethereum są podstawą nowego internetu i Web 3.0.”

Chand powiedział, że Cardano i Polkadot w ciągu 5 lat będą bardziej wartościowe niż Bitcoin. W momencie pisania tego tekstu, BTC jest notowany na poziomie 46 768 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa przekracza 871 miliardów dolarów.

Microstrategy chce więcej BTC

Podczas gdy fundusz z Dubaju sprzedaje BTC warte 750 milionów dolarów, MicroStrategy, próbuje pozyskać więcej funduszy na zakup Bitcoina. Niedawno firma dokonała swojego największego, pojedynczego zakupu Bitcoina – o wartośći 1 miliarda dolarów. W chwili obecnej spółka Michaela Saylora posiada ponad 90 000 BTC i w najbliższym czasie nie planuje ich sprzedaży.

dubaj regulacje kryptowalut
reklama
reklama