Tether otrzymał żądanie okupu na 500 BTC | Wiadomości | CrypS.

Tether otrzymał żądanie okupu na 500 BTC

Mariusz Przepiórka
spółka Tether poinformowała, że otrzymała żądanie zapłacenia okupu w wysokości 500 BTC

Emitująca stablecoina USDT spółka Tether poinformowała, że otrzymała żądanie zapłacenia okupu w wysokości 500 BTC (ok. 22 mln USD). Nieznani szantażyści wskazali, że jeśli nie otrzymają środków, ujawnią dokumenty, które mogą “zaszkodzić ekosystemowi bitcoina”.

Warunki okupu

Spółka podkreśla, że podchodzi poważnie do każdej wiadomości tego typu, nawet jeśli jej wiarygodność wydaje się mocno wątpliwa. W informacji opublikowanej na Twitterze Tether zapowiedział ścisłą współpracę z organami śledczymi. Warto podkreślić, że Tether (USDT) odgrywa ważną, choć czasem kontrowersyjną rolę na rynku kryptowalut. Token USDT powiązany z dolarem amerykańskim, jest używany przez traderów, giełdy i całą gospodarkę kryptowalutową, co nadaje mu systemowe znaczenie.

W ciągu ostatniego roku kapitalizacja rynkowa Tether z 2 mld USD poszybowała do ponad 34 mld USD. Spółka utrzymuje, że każdy wyemitowany USDT ma oparcie w dolarze lub ekwiwalentach dolarów przechowywanych na kontach bankowych. W ostatnich dniach w sieci pojawiły się dokumenty rzekomo zawierające korespondencję mailową pomiędzy pracownikiem Tether a przedstawicielami Deltec, bahamskiego banku, który ma przechowywać rezerwy USDT. E-maile nie zostały zweryfikowane, a spółka Tether zaprzeczyła ich prawdziwości w tym samym wątku na Twitterze, w którym poinformowano o próbie wyłudzenia.

Dane o 21 mln osób dostępne w sieci

Działalność hakerów nie słabnie, czego dowodem jest także niedawne odkrycie ekspertów branży kryptowalutowej, którzy zauważyli, że na sprzedaż wystawiono trzy bazy danych, zawierające dane osobowe użytkowników usług Android SuperVPN, GeckoVPN i ChatVPN. Według doniesień CyberNews, sprzedawane dane zawierają nazwy użytkowników, adresy e-mail, informacje o płatnościach, a także informacje o urządzeniach. Łącznie w bazach danych znajdują się informacje o 21 milionach użytkowników.

Sprzedawca oferuje również potencjalnym nabywcom możliwość sortowania danych według krajów. Aplikacja SuperVPN na Androida została pobrana ponad 100 milionów razy, GeckoVPN – 10 milionów, a Chat VPN – 50 000.

spółka Tether poinformowała, że otrzymała żądanie zapłacenia okupu w wysokości 500 BTCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.