Kraken oferuje zwroty użytkownikom dotkniętych spadkiem ETH | Wiadomości | CrypS.

Kraken oferuje zwroty użytkownikom dotkniętych spadkiem ETH

Konrad Juszczyk
Kraken oferuje zwroty przez flash crash z 22 lutego

Traderzy na giełdzie Kraken stracili masę pieniędzy po flash crashu, który doprowadził do fali likwidacji. Giełda zaoferowała w wyniku żądań użytkowników częsciowy zwrot środków poszkodowanym.

Gwałtowny spadek ceny ETH na Krakenie

Cena Etheru (ETH) na giełdzie Kraken spadła 22 lutego do 700 USD, znacznie poniżej najniższego poziomu na innych głównych giełdach. Warto podkreślić, że 22 lutego był dniem największej dziennej świecy w historii Bitcoina (BTC) i Etheru (ETH), gdzie BTC spadł o około 9500 USD z 57,500 USD, a ETH spadł o 400 USD z 1940 USD w ciągu 24 godzin. Gdy inwestorzy wylizali swoje rany, Kraken zbadał wyprzedaż i stwierdził, że jego silnik handlowy „prawidłowo przetwarzał zamówienia”, co tylko oburzyło użytkowników giełdy.

Flash crash Etheru na giełdzie Kraken
Flash Crash Etheru

Wielu traderów wyraziło swoje frustracje publicznie na subreddicie r/Krakensupport. Niektórzy z handlowców grozili nawet podjęciem kroków prawnych przeciwko giełdzie, przy czym kilku użytkowników Reddita stwierdziło, że stracili większość swoich oszczędności w wyniku flash crasha.

Straciłem swoje oszczędności życia i nie otrzymałem odpowiedzi od nikogo z supportu Krakena. Myślę, że giełda zwróci pieniądze, ponieważ w innym wypadku straci wszystkich klientów. Dołączę do pozwu z dużą ilością dowodów, jeśli nie otrzymam zwrotu kosztów. – napisał @dyk6802 na Reddicie

Dyrektor generalny Krakena Jesse Powell wyjaśnił na Twitterze, że ruch cenowy był spowodowany ekstremalną sprzedażą, a jednocześnie wezwał klientów, aby nie handlowali z dźwignią, jeśli nie rozumieją ryzyka związanego z tym działaniem. Po nieugiętym stanowisku Powella – Kraken zaoferował częściowe zwroty, o które ubiegać można się na oficjalnej stronie giełdy.

Zwrot pieniędzy z giełdy

Użytkownicy Krakena masowo zażądali rekompensaty po gwałtownych awariach flash na giełdzie, w wyniku których transakcje z dzwignią zostały zlikwidowane. Giełda odniosła się do zarzutów i zaoferowała zwroty pieniędzy traderom, którzy ponieśli poważne straty w wyniku gwałtownego spadku ceny Ether (ETH) na giełdzie na początku ubiegłego tygodnia. Jednak zwrot pieniędzy klientom wyniósł w zależności od sytuacji zaledwie od 5% do 50% poniesionych strat.

Na Twitterze Powell trafnie, choć niewrażliwie argumentował, że ceny kryptowalut mogą się różnić w zależności od giełdy i tak jak “ananas może kosztować 0,25$ w Kambodży, tak w Kaliforni cena tego samego produktu wynieść może 3$”. Dodał, że Kraken zrobi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc swoim klientom, ale nie będzie „stawał na głowie, aby sprostać nieracjonalnym wymaganiom”. Warto podkreślić, że inne platformy również ucierpiały z powodu gwałtownych awarii flash, a Ether w szczególności spadł na Nexo, jednak platforma handlowa od razu zobowiązała się do zwrotu strat poniesionych przez użytkowników podczas spadku.

Kraken oferuje zwroty przez flash crash z 22 lutegoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.