NBA Top Shot sprzedało NFT za łącznie 230 milionów dolarów | Wiadomości | CrypS.

NBA Top Shot sprzedało NFT za łącznie 230 milionów dolarów

Konrad Juszczyk
NBA Top Shot sprzedało NFT za łącznie 230 milionów dolarów

Pakiety NFT zawierające momenty z gier NBA rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Według Dapper Labs przedmioty kolekcjonerskie od NBA Top Shot przyniosły już ponad 230 milionów dolarów sprzedaży.

Czym jest NBA Top Shot?

Platforma „NBA Top Shot” została zbudowana na blockchainie „Flow” firmy Dapper Lab i umożliwia ona użytkownikom kupno „paczek” NFT ze słynnymi momentami rozgrywek NBA. Momenty są niczym innym jak popularnymi sytuacjami z gry w formie zapętlonego filmu w obramówce. Pakiety te są dostępne w cenach od 9 do 230 dolarów na stronie NBA Top Shot. Podobnie jak karty kolekcjonerskie Pokemon, zawartość każdego pakietu jest nieznana; aby się dowiedzieć, trzeba go najpierw kupić. Po otwarciu paczki może się okazać, że dana rozgrywka jest na tyle popularna, że osiągnie niebotyczną cenę na rynku wtórnym jak np. karta z zagraniem LeBrona Jamesa, która została niedawno sprzedana za 208,000 USD.

Wartość paczek

Warto dodać, że paczki są wypuszczane w formie „dropów”, a te stały się tak popularne, że prawie za każdym razem zostawały wyprzedawane. Rynek wtórny stał się jedynym sposobem, aby użytkownicy mogli uzyskać dostęp do określonych „momentów”. Tokeny NFT, które istnieją całkowicie w blockchainie bez fizycznego ekwiwalentu, rewolucjonizują tradycyjny model kart kolekcjonerskich i handlu nimi. W przypadku NBA top Shot, wartość momentów podlega tym samym prawom podaży i popytu, chociaż własność jest całkowicie cyfrowa. Blockchain eliminuje również ryzyko uszkodzenia, kradzieży czy oszustwa. Czy kolekcjonerzy mogli prosić o coś więcej?

NBA Top Shot sprzedało NFT za łącznie 230 milionów dolarów
reklama
reklama