Album muzyczny w postaci NFT sprzedany za 11,6 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Album muzyczny w postaci NFT sprzedany za 11,6 mln USD

Zerelik Maciej
dj3lau nft album muzyczny

Czy wyobrażasz sobie, że mógłbyś mieć album swojego ulubionego artysty, z piosenką wykonaną według Twoich konkretnych specyfikacji, której mógłbyś słuchać tylko Ty? Jeżeli tak, to jak myślisz, ile kosztowałaby taka przyjemność?

DJ 3LAU postanowił to sprawdzić i okazało się, że jego fani są gotowi zapłacić za taki przywilej nawet miliony. Jedna piosenka sprzedała się za 3 666 666 USD, natomiast cała muzyczna kolekcja w postaci NFT za ponad 11 mln dolarów. Aukcja albumu Ultraviolet zakończyła się sukcesem. Łączne wypływy z całej kolekcji NFT wyniosły dokładnie 11 684 101 dolarów. Wszystko było to możliwe dzięki współpracy 3LAU i Origin Protocol.

Według Origin Protocol, aukcja była historyczna, ponieważ był to pierwszy na świecie ztokenizowany album muzyczny.

Aukcja składała się z kilku poziomów. Poziom platynowy oferował niestandardowy utwór stworzony przez 3LAU zgodnie z gustem licytującego. Co więcej otrzymywał on fizyczny winyl, NFT dla wszystkich z 11 utworów z albumu Ultraviolet, a także niepublikowaną wcześniej muzykę. Zwycięzcą w tej kategorii został użytkownik o pseudonimie BIDDER65, który zapłacił za ten pakiet 3 666 666.

Poziom gold oferował przygotowanie indywidualnego mixu, fizyczny winyl i niepublikowane wcześniej utwory. Został on przyznany osobom z miejsc 2-6, a najwyższa oferta wyniosła 3 555 555.

Trzeci i ostatni, srebrny poziom zawierał fizyczny winyl i 3 tokenizowane utwory z Ultraviolet. Poziom został przyznany osobom, które zajęły miejsca od 7 do 33. Oprócz tego 33 najwyżej licytujące osoby otrzymały też lojalnościowe NFT.

dj3lau nft album muzyczny
reklama
reklama