Mongolia Wewnętrzna chce zamknąć wszystkie kopalnie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Mongolia Wewnętrzna chce zamknąć wszystkie kopalnie kryptowalut

Zerelik Maciej
kopanie bitcoina w irańskim meczecie - 1620 kopalni krypto zlikwidowanych w iranie

Rząd regionu Mongolii Wewnętrznej w Chinach zwrócił się do opinii publicznej o jej zdanie na temat propozycji nowych regulacji. Nowe przepisy miałyby spowodować zamknięcie wszystkich kopalni kryptowalut w regionie.

Komisja Rozwoju i Reformacji Mongolii Wewnętrznej (DRC) opublikowała w zeszłym tygodniu propozycję. Dotyczyła ona różnych środków regulacyjnych, które pomogą regionowi osiągnąć cele związane z oszczędzaniem energii w ramach 14. pięcioletniego planu gospodarczego Chin.

W ramach programu eliminacji branż, które zużywają nadmierną ilość energii, chińska agencja dąży do „pełnego oczyszczenia i zamknięcia wszystkich kopalni kryptowalut do końca kwietnia 2021 r.”. Aby przyspieszyć proces restrukturyzacji branż zużywających nadmierną ilość energii, propozycja wprowadzi „kontrolę skali rozwoju centrów danych i zakaże budowy nowych kopalni wirtualnych walut”.

Region Mongolii Wewnętrznej jest trzecim największym regionem wydobywczym, zaraz po Syczuanie i Xinjiang. Wydobycie w Mongolii Wewnętrzej opiera się na lokalnych elektrowniach zasilanych paliwami kopalnymi.

Wraz z ostatnim rajdem kryptowalut, rządy na całym świecie wyraziły swoje zaniepokojenie szybko rozwijającą się branżą. Jak informowaliśmy już wcześniej, rząd Indii planuje wkrótce zakazać wszystkich kryptowalut w kraju. Warto tutaj przypomnieć, że kryptowaluty były już wcześniej zakazane w tym azjatyckim kraju. W zeszłym roku Sąd Najwyższy obalił jednak ten przepis.

Podobnie sytuacja wygląda w Nigerii. Niedawno Bank Centralny Nigerii (CBN) wprowadził zakaz świadczenia usług dla giełd kryptowalutowych w kraju przez wszystkie regulowane instytucje finansowe.

kopanie bitcoina w irańskim meczecie - 1620 kopalni krypto zlikwidowanych w iranie
reklama
reklama