Platforma NFT MetaSwap doświadczyła rug pulla | Wiadomości | CrypS.

Platforma NFT MetaSwap doświadczyła rug pulla

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bug bounty hack

Według wczorajszych doniesień, zespół stojący za MetaSwap – protokołem umożliwiającym wymianę NFT przez Ethereum, Binance i Polygon – ukradł 1100 BNB. Krótko po tym, rodzimy token zanurkował na południe.

Firma zajmująca się cyber bezpieczeństwem PeckShield wykryła podejrzane zachowanie zespołu MetaSwap. W związku z tym stwierdziła, że deweloperzy przeprowadzili tzw. soft rug pull.

Według Peckshield zespół stojący za platformą NFT ukradł 1100 BNB (o wartości około 605 000 USD) i wysłał je do miksera Tornado Cash..

W wyniku tych informacji, natywny token projektu MGAS stracił prawie 50% swojej wartości.

Zarzuty PeckShield nie zostały jeszcze potwierdzone. Zespół MetaSwap usunął jednak wszystkie kanały mediów społecznościowych związane z protokołem.

Grudniowe hacki

Grudzień okazał się być udanym miesiącem dla złośliwych pomiotów w sektorze cyfrowych aktywówa, a zwłaszcza DeFi.

Zaledwie w zeszłym tygodniu zhackowano projekt Grim Finance, a łupem napastników padły tokeny Fantom (FTM) o wartości około 30 milionów dolarów.

Niedługo wcześniej giełda AscendEX (wcześniej znana jako BitMax) ucierpiała w wyniku włamania, podczas którego skradziono 80 milionów dolarów. Na początku miesiąca z podobną sytuacją spotkał się BitMart. Napastnicy ukradli wówczas 200 milionów dolarów w różnych aktywach cyfrowych.

bug bounty hack

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.