Giełda Bitmart zhackowana na 200 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Giełda Bitmart zhackowana na 200 mln USD

Zerelik Maciej
bitmart hack

Giełda Bitmart potwierdziła, że padła ofiarą hacku. Wczesne szacunki wskazują, że łączna skradziona kwota to około 200 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Sheldon Xia, założyciel i dyrektor generalny giełdy ogłosił, że firma tymczasowo zawiesiła wypłaty.

W dniu 5 grudnia użytkownicy na Twitterze zaczęli skarżyć się na możliwe włamanie do systemu bezpieczeństwa giełdy Bitmart. Kilka godzin później firma przyznała się, że padła ofiarą hakerów.

W oświadczeniu opisano zdarzenie jako „naruszenie bezpieczeństwa na dużą skalę”. Przyznano też, że napastnicy uzyskali dostęp do gorących portfeli Ethereum i Binance Smart Chain.

Firma zapewniła, że fundusze zawarte w tych dwóch adresach stanowią „niewielki procent aktywów na Bitmart”, a wszystkie inne portfele są „bezpieczne i nietknięte”.

Początkowo Bitmart twierdził, że hakerzy zdołali przechwycić kryptowaluty warte około 150 milionów dolarów. Jednak wg. firmy zajmującej się bezpieczeństwem blockchaina PeckShield, kwota ta wynosi w rzeczywistości około 200 milionów dolarów – 100 milionów dolarów na Ethereum i 96 milionów dolarów na BSC. Spółka przedstawiła również długą listę dotkniętych aktywów.

Chociaż Bitmart ostatecznie potwierdził włamanie, a Sheldon Xia oświadczył, że platforma zawiesza wszystkie wypłaty, początkowo tak nie było. PeckShield przedstawił wiadomości z Telegrama, w których admin Bitmart odpierał zarzuty, jakoby doszło do włamania.

bitmart hack
reklama
reklama