Giełda kryptowalut AscendEX (dawniej Bitmax) zhakowana na 80 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Giełda kryptowalut AscendEX (dawniej Bitmax) zhakowana na 80 mln dolarów

Zerelik Maciej
bug bounty hack

AscendEX, giełda kryptowalutowa, która niedawno obchodziła swoją trzecią rocznicę, potwierdziła, że padła ofiarą hacku. Napastnikom udało się uzyskać dostęp do gorących portfeli platformy. Chociaż firma nie potwierdziła jeszcze całkowitej skradzionej kwoty, wczesne szacunki wskazują, że środki są warte około 80 milionów dolarów.

Firma przyznała się do utraty nieznanej liczby tokenów na sieciach Ethereum, Binance Smart Chain i Polygon. Przyrzekła, że rozpoczęła dochodzenie i że zimne portfele nie ucierpiały. Ponadto, AscendEX obiecała, że wszyscy użytkownicy dotknięci atakiem otrzymają całkowitą rekompensatę.

Póki co, platforma nie podała jednak, które tokeny padły łupem hakerów, ani jaka jest ich wartość w USD. Wstępne szacunki przedstawiła za to firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchaina PeckShield.

Spółka zauważyła, że całkowita strata wynosi około 78 milionów dolarów, z czego 60 milionów dolarów przypada na Ethereum, 9,2 miliona dolarów na BSC, a 8,5 miliona dolarów na Polygon. PeckShield udostępnił również listę skradzionych tokenów.

Jest to już drugi hack scentralizowanej giełdy kryptowalut od początku grudnia. W zeszłym tygodniu ofiarą padł Bitmart. Napastnikom udało się wyprowadzić z giełdy 200 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Platforma tymczasowo zawiesiła wypłaty, które zostały wznowione kilka dni później, a także obiecało zwrócić pieniądze użytkownikom z własnej kieszeni.

bug bounty hack
reklama
reklama