OpenAI prezentuje GPT-4o! Nowa wersja jest darmowa dla wszystkich użytkowników ChatGPT i potrafi robić cuda | Wiadomości | CrypS.

OpenAI prezentuje GPT-4o! Nowa wersja jest darmowa dla wszystkich użytkowników ChatGPT i potrafi robić cuda

GPT-4o

Dowodzona przez Sama Altmana firma OpenAI podzieliła się wczoraj garścią przełomowych ogłoszeń dot. jej obecnych działań. Przedsiębiorstwo stojące za słynnym chatbotem zaprezentowało jego najnowszą wersję – GPT-4o. Ponadto przekazano szczegóły w kwestii integracji ich sztucznej inteligencji z urządzeniami innego giganta rynku technologicznego, czyli Apple.


  • Nowy model od pochodzącej z San Francisco firmy będącej gigantem rynku AI – GPT-4o – potrafi przetwarzać w sekundę obraz oraz dźwięki, co sprawia, że z chatbotem możemy już rozmawiać, niczym z żywym człowiekiem,
  • OpenAI poinformowało także, że ich technologia generatywnej sztucznej inteligencji pojawi się niebawem na urządzeniach mobilnych firmy Apple, po wdrożeniu najnowszej aktualizacji systemu iOS 18.

Nowa wersja ChatGPT robi imponujące wrażenie

W dniu 13 maja miało miejsce ważne wydarzenie związane z rozwojem generatywnej sztucznej inteligencji. Chodzi o OpenAI Spring Uptade, czyli prezentację nowego modelu chatbota od twórców słynnego ChatGPT, czyli firmy OpenAI. W jej trakcie dyrektorka ds. technicznego tej firmy – Mira Murati – przedstawiła światu ich nowe dzieło – GPT-4o.

Rewolucyjną zmianą w działaniu flagowego produktu tego przedsiębiorstwa okazała funkcja przetwarzania mowy na żywo. Co za tym idzie, proces transkrypcji wydawanych botowi poleceń zaczyna być zbędny, bowiem wystarczy już nam sama mowa i… obraz.

Tak, sztuczna inteligencja od OpenAI może już nas widzieć za pośrednictwem kamery i przetwarzać ten obraz w moment. Oznacza to więc, że będziemy mogli chatbotowi pokazać fizyczny przedmiot, by np. ten znalazł nam jego odpowiednik w sieci, byśmy mogli go zamówić za pośrednictwem platformy e-commerce.

Poniżej mamy przykład tego, jak GPT-4o mówi użytkownikowi, co widzi okiem kamery w jego telefonie.

Kolejnym z ulepszeń, jaki zaprezentowano podczas wczorajszej konferencji, była możliwość wskazania, jakim głosem ma mówić do nas ChatGPT. Na potrzeby prezentacji poproszono AI, by ta wygenerowała opowieść zawierającą różne wersje głosu.

Poniżej natomiast mamy prezentację tego, jak świetnie AI radzi sobie z tłumaczeniem mowy na inne języki.

OpenAI chwali swój nowy produkt, że czas jego reakcji na sygnały audio to jedynie 232 milisekund. Wychodzi na to, że AI potrafi odbierać bodźcie równie szybko, co mózg człowieka.

No dobrze, to teraz najważniejsze pytanie: Kiedy będziemy mogli skorzystać z GPT-4o? Odpowiedź powinna być satysfakcjonująca dla wszystkich użytkowników, bowiem już teraz można przetestować najnowszą wersję, nawet w ramach darmowego pakietu.

Natomiast osoby posiadające wykupiony wariant Plus mogą cieszyć się nawet 5-krotnie większymi limitami przetwarzania danych przez AI.

OpenAI zapowiedziało, że w ciągu najbliższych tygodni tryb głosowy GPT-4o pojawi się także w wersji alfa ChatGPT Plus.

OpenAI łączy siły z Apple

Kolejnym przełomowym ogłoszeniem podczas wczorajszej konferencji było to odnośnie integracji systemu OpenAI z firmą Apple.

Niebawem na rynku pojawi się aplikacja dedykowana subskrybentom ChatGPT Plus, która będzie działać bezpośrednio na ich komputerach Mac. Korzystanie z pomocy chatbota będzie jeszcze bardziej ułatwione, bowiem wystarczy użyć skrótu klawiszowego Opcja + Spacja, by zacząć wydawać polecenia sztucznej inteligencji.

Co więcej, umowa o współpracy między tymi dwoma gigantami technologicznymi mówi o tym, że największa aktualizacja iPhone’a w historii, dotycząca systemu iOS 18, będzie kolejnym rewolucyjnym krokiem w rozwoju AI.

Znana dziś wszystkim Siri, czyli asystent użytkowników telefonów z logiem jabłka, przejdzie totalną metamorfozę. Wszystko właśnie za sprawą integracji z ChatGPT. W czerwcu powinny pojawić się kolejne informacje dot. fuzji obu technologii.

GPT-4o



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.