Odszkodowanie za włamanie do Cream Finance zwiększy podaż tokenów | Wiadomości | CrypS.

Odszkodowanie za włamanie do Cream Finance zwiększy podaż tokenów

Redaktor: Albert Czajkowski
Hakerzy wycofują ponad 18 milionów dolarów z Cream Finance

Cena tokena Cream Finance DeFi spadła o ponad 40% po ogłoszeniu przez twórców programu zwrotu pieniędzy użytkownikom dotkniętym październikowym atakiem hakerskim.

Token CREAM spada o ponad 40%

Cena natywnego tokena zdecentralizowanego rynku finansowego (DeFi) i usługi pożyczkowej Cream Finance spadła po raz drugi w ciągu niespełna miesiąca. Pierwszy raz nastąpił po tym, jak atak hakerski opróżnił skarbiec Cream, a ostatni raz, gdy firma ogłosił swój plan działania w celu pomocy ofiarom. Zgodnie z ogłoszeniem ponad 1,45 miliona tokenów CREAM zostanie rozdanych wśród ofiar. W tym celu wykorzystywane są aktywa skarbca projektu, a także tokeny przydzielone deweloperom.

Tak szybkie zwiększenie podaży monet w obiegu wpłynęło na cenę tokena. W chwili pisania tekstu, CREAM jest wyceniany na blisko 50 USD, przy czym 13 listopada cena przekroczyła 86 USD, a jeszcze przed atakiem aktywo było warte ponad 155 dolarów.

Warto przypomnieć, że w 2021 roku Cream Finance został zaatakowany trzykrotnie. W lutym nieznany napastnik wykorzystał lukę w Iron Bank’u i wycofał 37,5 milionów dolarów w tokenach CREAM, w sierpniu projekt został zaatakowany za pomocą ataku flash-loan, a we wrześniu atakujący ukradli ponad 5000 ETH, chociaż niedługo potem środki zostały zwrócone. Jeżeli tak dalej pójdzie i bezpieczeństwo Cream Finance nie ulegnie poprawie, projekt może upaść lub zostać określony czarną owcą DeFi.

Hakerzy wycofują ponad 18 milionów dolarów z Cream Finance



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.