Największy bank w Singapurze uruchomi detaliczny handel kryptowalutami w 2022 r. | Wiadomości | CrypS.

Największy bank w Singapurze uruchomi detaliczny handel kryptowalutami w 2022 r.

Zerelik Maciej
singapur bitcoin

Singapurski gigant DBS Bank planuje rozszerzyć swoje usługi handlu kryptowalutami poza klientów instytucjonalnych.

DBS Bank zaoferuje handel kryptowalutami klientom detalicznym

Największy bank w Singapurze, DBS Bank, planuje rozszerzyć możliwość handlu kryptowalutami na swoich klientów detalicznych do końca roku. Tak wynika ze słów dyrektora generalnego Piyusha Gupty, które wypowiedział podczas poniedziałkowej rozmowy o dochodach firmy. CEO powiedział:

Rozpoczynamy wstępne prace, aby rozszerzyć go poza obecną bazę inwestorów. Dużo pracy do zrobienia z procedurami weryfikacyjnymi i antyfraudami … powinniśmy mieć coś do końca roku.

Obecnie usługa handlu kryptowalutami banku jest ograniczona tylko do klientów instytucjonalnych, którzy mogą składać zlecenia kryptowalutowe tylko poprzez telefoniczne połączenie z bankiem. Planem, według Gupty, jest zbudowanie internetowej giełdy aktywów cyfrowych, która będzie otwarta 24/7.

Pierwszy bank z licencją MAS

W 2021 roku DBS Bank był jedną z pierwszych instytucji, które uzyskały zgodę Monetary Authority of Singapore na oferowanie usług handlu kryptowalutami. Po uchwaleniu ustawy o usługach płatniczych w 2019 r., ponad 170 firm kryptowalutowych złożyło wniosek o licencję na cyfrowy token płatniczy w MAS. Jednak od tego czasu około 100 wnioskodawców albo wycofało swoje zgłoszenia, albo zostały one odrzucone przez agencję.

Jedną z firm, która wycofała swój wniosek o licencję, była największa na świecie giełda kryptowalutowa, Binance. W grudniu firma zamknęła swoją lokalną giełdę w Singapurze po tym, jak MAS ostrzegł inwestorów, że jest nielicencjonowana i potencjalnie narusza ustawę o usługach płatniczych.

Ponieważ DBS Bank uzyskał już licencję Digital Payment Token License, jest prawnie upoważniony do oferowania usług handlu kryptowalutami klientom detalicznym, ale nie będzie mógł ich sprzedawać.

Decyzja DBS Bank o rozszerzeniu swojej oferty, aby zaspokoić rynek detaliczny, nie jest zaskakująca. Zwłaszcza biorąc pod uwagę zeszłoroczny skok popytu na usługi kryptowalutowe. Według dyrektora generalnego DBS Digital Exchange, Lionela Lima, całoroczny wolumen obrotu na giełdzie w 2021 roku wyniósł 1,1 miliarda dolarów. 585,5 miliona dolarów z tej kwoty zostało odnotowane w samym czwartym kwartale.

singapur bitcoin
reklama
reklama