Największy bank w Singapurze uruchomi detaliczny handel kryptowalutami w 2022 r. | Wiadomości | CrypS.

Największy bank w Singapurze uruchomi detaliczny handel kryptowalutami w 2022 r.

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
singapur bitcoin

Singapurski gigant DBS Bank planuje rozszerzyć swoje usługi handlu kryptowalutami poza klientów instytucjonalnych.

DBS Bank zaoferuje handel kryptowalutami klientom detalicznym

Największy bank w Singapurze, DBS Bank, planuje rozszerzyć możliwość handlu kryptowalutami na swoich klientów detalicznych do końca roku. Tak wynika ze słów dyrektora generalnego Piyusha Gupty, które wypowiedział podczas poniedziałkowej rozmowy o dochodach firmy. CEO powiedział:

Rozpoczynamy wstępne prace, aby rozszerzyć go poza obecną bazę inwestorów. Dużo pracy do zrobienia z procedurami weryfikacyjnymi i antyfraudami … powinniśmy mieć coś do końca roku.

Obecnie usługa handlu kryptowalutami banku jest ograniczona tylko do klientów instytucjonalnych, którzy mogą składać zlecenia kryptowalutowe tylko poprzez telefoniczne połączenie z bankiem. Planem, według Gupty, jest zbudowanie internetowej giełdy aktywów cyfrowych, która będzie otwarta 24/7.

Pierwszy bank z licencją MAS

W 2021 roku DBS Bank był jedną z pierwszych instytucji, które uzyskały zgodę Monetary Authority of Singapore na oferowanie usług handlu kryptowalutami. Po uchwaleniu ustawy o usługach płatniczych w 2019 r., ponad 170 firm kryptowalutowych złożyło wniosek o licencję na cyfrowy token płatniczy w MAS. Jednak od tego czasu około 100 wnioskodawców albo wycofało swoje zgłoszenia, albo zostały one odrzucone przez agencję.

Jedną z firm, która wycofała swój wniosek o licencję, była największa na świecie giełda kryptowalutowa, Binance. W grudniu firma zamknęła swoją lokalną giełdę w Singapurze po tym, jak MAS ostrzegł inwestorów, że jest nielicencjonowana i potencjalnie narusza ustawę o usługach płatniczych.

Ponieważ DBS Bank uzyskał już licencję Digital Payment Token License, jest prawnie upoważniony do oferowania usług handlu kryptowalutami klientom detalicznym, ale nie będzie mógł ich sprzedawać.

Decyzja DBS Bank o rozszerzeniu swojej oferty, aby zaspokoić rynek detaliczny, nie jest zaskakująca. Zwłaszcza biorąc pod uwagę zeszłoroczny skok popytu na usługi kryptowalutowe. Według dyrektora generalnego DBS Digital Exchange, Lionela Lima, całoroczny wolumen obrotu na giełdzie w 2021 roku wyniósł 1,1 miliarda dolarów. 585,5 miliona dolarów z tej kwoty zostało odnotowane w samym czwartym kwartale.

singapur bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.