Binance wycofuje wniosek o licencję w Singapurze | Wiadomości | CrypS.

Binance wycofuje wniosek o licencję w Singapurze

Anna Sutowicz
binance poradnik

Binance Asia Services (BAS) wycofuje wniosek o licencję na kryptowaluty Monetary Authority of Singapore (MAS). Od 13 lutego 2022 roku zostaną zamknięte wszystkie istniejące konta użytkowników. Nowi użytkownicy nie zostaną zaakceptowani.

Singapurska filia Binance przestanie świadczyć usługi za pośrednictwem binance.sg. Binance Asia Services, to jedna z blisko 170 firm kryptowalutowych, które złożyły wniosek o licencję Digital Payment Token License w Singapurze. Otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w trakcie przetwarzania wniosku o licencję. Tak długo, jak wniosek o licencję znajduje się w trybie rozpatrywania, firma mogła oferować usługi kryptowalutowe.

Zmiany…

Binance Singapore nie zaakceptuje już nowych użytkowników. Obecnym użytkownikom nie pozwoli na deponowanie aktywów na giełdzie. Do 13 lutego 2022 roku użytkownicy będą mogli wypłacać aktywa fiducjarne oraz kryptowaluty wyłącznie na platformy zewnętrzne. Wszystkie istniejące konta zostaną zamknięte.

Powód decyzji

BAS nie podał jednego, konkretnego powodu swojej decyzji. Ogólnie uzasadniając ją względami strategicznymi, komercyjnymi oraz rozwojowymi. Binance miała problemy regulacyjne. We wrześniu tego roku Bank Centralny Singapuru oraz MAS umieścił Binance na swojej liście niezarejestrowanych firm finansowych w kraju. Dokument ten ma służyć m.in. jako ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów. Firma zamierza skoncentrować działalność lokalnej jednostki na staniu się centrum innowacji blockchain. Współprzewodniczący Blockchain Association Singapore, Chia Hock Lai stwierdził, że:

Singapur pozostanie ich centrum innowacji blockchain, więc nadal jest to zgodne z narracją, że Singapur jest bardzo ważnym hubem blockchain.

Singapur to popularna lokalizacja dla firm zajmujących się kryptowalutami. Występuje tam stosunkowo jasne środowisko regulacyjne i operacyjne. To jeden z globalnych prekursorów w opracowywaniu formalnych ram licencyjnych.

Binance planuje podjąć współpracę z PT Bank Central Asia. Jest to trzeci co do wielkości bank w Indonezji pod względem aktywów. Bank kontrolowany jest przez najbogatszą rodzinę w tym państwie, Budi i Michaela Hartono. Celem rozmów jest stworzenie przedsięwzięcia kryptowalutowego w Indonezji. Binance w swoim oświadczeniu nie potwierdza, ani nie odrzuca informacji o partnerstwie. Powołuje się natomiast na swoją politykę niekomentowania plotek lub spekulacji. Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao zapewnił, że struktura firmy zostanie zmieniona. Nie będzie już funkcjonować jako zdecentralizowana platforma pozbawiona „siedziby i granic”.

binance poradnikreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.