MicroStrategy kontroluje już ponad 1% całkowitej podaży bitcoina! | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy kontroluje już ponad 1% całkowitej podaży bitcoina!

Filip Dzięciołowski
Ile Bitcoinów ma MicroStrategy?

Największy na świecie korporacyjny HODLer bitcoina od kilku dni kontroluje ponad 1% całkowitej podaży tego aktywa. Firma MicroStrategy w ostatnich dniach dokonała kolejnych zakupów cyfrowego złota i przekroczyła tym symboliczny poziom posiadanych 210 000 BTC.


  • Wielu bitcoinowych byków jest zdania, że zawsze jest dobry czas na dokupienie kolejnych monet, niezależnie od tego czy są spadki czy wzrosty. Takim typem inwestora jest m.in. amerykańska firma MicroStrategy, które cyklicznie powiększa zasób posiadanych BTC,
  • W ostatnich dniach przedsiębiorstwo dokupiło 9245 bitcoinów, co oznacza że sumaryczna ilość tej kryptowaluty w ich portfelu stanowi ponad 1% całkowitej podaży. Założona przez Michaela Saylora firma posiada obecnie 214 246 bitcoinów.

Nigdy mało BTC

Zeszły tydzień na rynku bitcoina dostarczył nam kolejnych pozytywnych emocji i nowy rekord cenowy w historii króla kryptowalut. Okazuje się, że amerykańska firma produkująca oprogramowanie analityczne dla korporacji poza piciem szampana z okazji nowego ATH bitcoina, kolejny raz ruszyła na zakupy po kolejną partię tego aktywa.

Założyciel MicroStrategy, były już dyrektor generalny, a obecnie prezes wykonawczy tej firmy – Michael Saylor – tłumaczył ostatnio podczas udzielanego wywiadu w TV, że bitcoina nie należy traktować jako waluty. Biznesmen bardziej postrzega cyfrowe złoto, jak drogie nieruchomości, w które każdy bogaty inwestor wkłada swój kapitał na przeszłe lata.

Natomiast z dzisiaj wysłanego formularza K-8, który firma musi regularnie wysyłać amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), wynika że MicroStrategy na przestrzeni dni 11-18 marca br. kupiło kolejne 9245 bitcoinów.

Saylor i spółka weszli w ich posiadanie płacąc łącznie 623 miliony dolarów. Środki te pochodziły ze sprzedaży zamiennych obligacji firmowych, które wyniosły  592,3 mln dolarów, oraz 30,7 mln dolarów z nadwyżki gotówki.

Na dany moment więc największy na świecie korporacyjny HODLer bitcoina posiada 214 246 sztuk monety stworzonej przez Satoshiego Nakamoto. Zważywszy na to, że BTC ma zamkniętą podaż, która wynosi maksymalnie 21 milionów sztuk, to Microstrategy kontroluje już ponad 1% tego aktywa.

Od kiedy firma weszła na rynek bitcoina w 2020 roku do chwili obecnej na zakupy króla kryptowalut przeznaczono łącznie 7,53 miliarda dolarów. Ponadto trzeba zauważyć, że aktualna wartość rynkowa ich portfela wynosi 13,5 miliarda dolarów. Po podliczeniu wszystkich kosztów związanych z m.in. z opłatami transakcyjnymi średnia cena 1 BTC kupionego przez firmę wynosi około 35 160 dolarów.

Kurs bitcoina spada

Nie bez przyczyny wspominałem na początku artykułu, że MicroStrategy nie patrzy na to, czy BTC jest handlowany na górce czy na dołku, tylko po prostu kupuje. Nie znamy dokładnej daty dokonania ostatniej transakcji, ale gdyby zaczekali z tym zakupem do chwili obecnej, to ich zysk byłby na pewno większy.

Ile Bitcoinów ma MicroStrategy?
Wykres cenowy bitcoina na przestrzeni ostatniego tygodnia. Źródło: TradingView

Saylor w wyżej zamieszczonym wpisie na X napisał, że zapłacili 67 382 dolary za każdą sztukę BTC. Dziś natomiast kurs największej z kryptowalut wynosi 63 573 dolary, co przekłada się na spadek o 11,62% w skali tygodnia. Aktualna korekta na rynku kryptowalut jest spowodowana kilkoma czynnikami, o których pisaliśmy w tym miejscu. 

Ile Bitcoinów ma MicroStrategy?



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.