Liczba Ethereum na giełdach spadła najniżej w historii | Wiadomości | CrypS.

Liczba Ethereum na giełdach spadła najniżej w historii

Redaktor: Michał Misiura
Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy

Ostatni tydzień nie był zbyt dobry dla największego altcoina pod względem kapitalizacji rynkowej. Ethereum straciło w tym okresie około 7% swojej wartości i obecnie oscyluje w okolicach 1800 USD. Niemniej jednak niektóre dane on-chain są bycze dla kursu ETH – zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.


ETH na giełdach na rekordowo niskim poziomie

Według danych platformy analitycznej on-chain Santiment, liczba ETH na giełdach spadła do najniższego poziomu w historii – czyli od 2015 roku, kiedy Ethereum miało swoją premierę. Obecnie tylko 10,1% całkowitej podaży w obiegu znajduje się na scentralizowanych giełdach.

Kiedy wartość tej metryki wzrasta, oznacza to, że inwestorzy wysyłają swoje monety na giełdy. Jednym z głównych powodów, dla których decydują się to zrobić, jest chęć sprzedaży danej kryptowaluty. To tworzy presję sprzedażową, która jest niedźwiedzia dla ceny.

Z drugiej strony, spadek metryki oznacza, że inwestorzy wypłacają swoje kryptowaluty z giełd i wysyłają je do prywatnych portfeli. To świadczy o ich pozytywnym sentymencie i zwykle prowadzi do wzrostu kursu.

W ostatnich latach inwestorzy w większości wypłacali swoje monety z giełd. Podaż ETH na giełdach wykazuje tendencję spadkową od początku 2020 roku. W sierpniu ubiegłego roku, kiedy cena ETH wystrzeliła w górę o 100% podczas hossy, metryka znacznie wzrosła. Wielu inwestorów prawdopodobnie zdecydowało się wtedy na realizację zysków.

Podobna sytuacja w przypadku BTC

Sytuacja w przypadku bitcoina wygląda obecnie podobnie. Liczba BTC na giełdach spadła do najniższego poziomu od pięciu lat.

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.