Liczba BTC na giełdach odnotowuje makro spadki | Wiadomości | CrypS.

Liczba BTC na giełdach odnotowuje makro spadki

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach

Według danych on-chain, liczba bitcoinów na giełdach kryptowalut cały czas spada. Obecnie na platformach transakcyjnych znajduje się 2,4 mln BTC, co stanowi około 12,6% podaży w obiegu.


Według Glassnode, saldo BTC na giełdach spadło o ponad 4,6% po osiągnięciu rekordowego poziomu w marcu 2020 roku.

Saldo na giełdach znacznie się skurczyło w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jest to zdrowy znak długoterminowej wydajności Bitcoina i podkreśla silny popyt na niższych poziomach cenowych.

Odwrócenie trendu po raz pierwszy rozpoczęło się w kwietniu. Wraz z pogłębianiem się kryptowalutowej zimy, niektórzy inwestorzy rozładowali swoje portfele.

Jednak na poziomie makro gracze nadal trzymają się swoich tokenów, ale nie na giełdach. Zamiast tego przechowują swoje monety w zewnętrznych portfelach.

Dalszy spadek ma miejsce w następstwie tego, że Bitcoin wzrósł o ponad 15% w ciągu ostatnich kilku dni. W chwili pisania tego tekstu kryptowaluta handluje na poziomie około 23 600 USD.

Wcześniejsze raporty sugerowały, że posiadacze największej na świecie kryptowaluty byli w trybie akumulacji, który następnie spowodował krótkoterminowy ulgowy rajd.

Interesujące będzie zobaczyć, czy Bitcoin zdoła utrzymać obecne tempo. Craig Johnson, główny analityk rynku w Piper Sandler Companies wypowiedział się ostatnio na temat ceny BTC, stwierdzając, że tylko zamknięcie powyżej 26 000 lub 28 000 USD może ostatecznie zatrzymać spadek, który kryptowaluta utrzymuje od kwietnia.

37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.