Liczba BTC na giełdach odnotowuje makro spadki | Wiadomości | CrypS.

Liczba BTC na giełdach odnotowuje makro spadki

Zerelik Maciej
37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach

Według danych on-chain, liczba bitcoinów na giełdach kryptowalut cały czas spada. Obecnie na platformach transakcyjnych znajduje się 2,4 mln BTC, co stanowi około 12,6% podaży w obiegu.


Według Glassnode, saldo BTC na giełdach spadło o ponad 4,6% po osiągnięciu rekordowego poziomu w marcu 2020 roku.

Saldo na giełdach znacznie się skurczyło w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jest to zdrowy znak długoterminowej wydajności Bitcoina i podkreśla silny popyt na niższych poziomach cenowych.

Odwrócenie trendu po raz pierwszy rozpoczęło się w kwietniu. Wraz z pogłębianiem się kryptowalutowej zimy, niektórzy inwestorzy rozładowali swoje portfele.

Jednak na poziomie makro gracze nadal trzymają się swoich tokenów, ale nie na giełdach. Zamiast tego przechowują swoje monety w zewnętrznych portfelach.

Dalszy spadek ma miejsce w następstwie tego, że Bitcoin wzrósł o ponad 15% w ciągu ostatnich kilku dni. W chwili pisania tego tekstu kryptowaluta handluje na poziomie około 23 600 USD.

Wcześniejsze raporty sugerowały, że posiadacze największej na świecie kryptowaluty byli w trybie akumulacji, który następnie spowodował krótkoterminowy ulgowy rajd.

Interesujące będzie zobaczyć, czy Bitcoin zdoła utrzymać obecne tempo. Craig Johnson, główny analityk rynku w Piper Sandler Companies wypowiedział się ostatnio na temat ceny BTC, stwierdzając, że tylko zamknięcie powyżej 26 000 lub 28 000 USD może ostatecznie zatrzymać spadek, który kryptowaluta utrzymuje od kwietnia.

37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach
reklama
reklama