Aptos ogłasza partnerstwo z gigantem technologicznym. Kurs APT do góry | Wiadomości | CrypS.

Aptos ogłasza partnerstwo z gigantem technologicznym. Kurs APT do góry

Aptos wspiera Chingari

Token Aptos (APT), czyli kryptowaluta zasilająca blockchain Aptos Network, zyskała na wartości po ogłoszeniu współpracy z Microsoftem. 


W jaki sposób rozpoczęła się powyższa kooperacja? O tym piszemy poniżej!

Nagły wzrost wartości 

Wartość tokena Aptos wzrosła w ciągu ostatniej doby o 11,6%. Sytuacja jest powiązana z ogłoszeniem, że będzie on wykorzystywał narzędzia sztucznej inteligencji firmy Microsoft, aby promować adaptację Web3 wśród banków i przedsiębiorstw finansowych. To pokazuje, że AI i sektor finansowy stale się przeplatają. Zależność pomiędzy Aptos Network, a Microsoft Azure OpenAI pozwoli sprawdzić innowacje w zakresie tokenizacji aktywów, płatności on-chain oraz cyfrowych walut banków centralnych, które stają się coraz bardziej popularne na arenie międzynarodowej. Jak pamiętamy, to nie pierwsza sytuacja, kiedy ATP rośnie w tak krótkim czasie. 

Czy AI i Aptos zmienią świat finansów? 

CEO Aptos Labs, Mo Shaikh, który wcześniej pracował w Meta i BlackRock, wskazuje, że: 

Sztuczna inteligencja i technologie blockchain szybko się przeplatają. Wynika to z jednego ważnego powodu – to przełomowe odkrycia generacyjne, które głęboko wpływają na ewolucję Internetu i kształtują społeczeństwo.

W tym miejscu warto wskazać nowe narzędzie firmy – Aptos Assistant. Jest to chatbot zasilany przez ChatGPT, który ma na celu pomóc użytkownikom w migracji z Web2 do Web3, oferując wirtualne wsparcie w procesie onboardingu. Rola Microsoftu w tym wypadku ma polegać na zwiększeniu bezpieczeństwa sieci, co pozwoli uruchomić węzły walidatora na Azure.

Reakcja rynku

Wiadomość, która została ujawniona o 12:30 w dniu wczorajszym natychmiast spowodowała wzrost wartości APT o 17,6% do 7,92 dolarów w ciągu 50 minut. Następnie cena tokena unormowała się oscylując w okolicy 7,51 dolara. W chwili pisania artykułu wynosi 7,29 dolara. Podkreślamy w tym miejscu, że pomimo wzrostu cen, token Aptos nadal ma mniejszy kurs o 62,9% w stosunku do swojego ATH z 26 stycznia, gdzie oscylował w okolicy 19,92 dolarów. 

Kurs ATPUSD. Źródło: Coinmarketcap.com

Podsumowanie

Partnerstwo Aptos z Microsoftem to znaczący krok naprzód w dążeniu do zwiększenia adaptacji technologii blockchain i sztucznej inteligencji w sektorze finansowym. Współpraca ta może otworzyć nowe możliwości dla innowacji i bezpieczeństwa w dziedzinie kryptowalut, a także przyczynić się do dalszego wzrostu wartości tokena APT.

Aptos wspiera Chingarireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.