Jak kupić kryptowaluty za złotówki (PLN)? Poradnik [Crypto 101] | CrypS.

Jak kupić kryptowaluty za złotówki (PLN)? Poradnik

3 min
Albert Czajkowski
Binance zatrudnia firmę audytorską, która obsługiwała Donalda Trumpa Binance

Co prawda mamy w Polsce lokalne giełdy kryptowalut. W naszym rankingu giełd kryptowalut nie zbierają one jednak zbyt dobrych opinii. Jak więc kupić kryptowaluty za złotówki? Niedawno największa platforma handlu kryptowalutami – Binance wprowadziła możliwość wpłat PLN dzięki partnerstwu z ZEN. Co więcej, dodała też 3 pary walutowe do złotówki – BTC/PLN, ETH/PLN oraz BUSD/PLN. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy jak dokładnie kupić kryptowaluty za złotówki na jej przykładzie. Tak więc, zaczynamy!


Spis treści:


  Kryptowaluty za złotówki – dlaczego to dobra opcja?

  Dotychczas polscy inwestorzy, którzy chcieli handlować kryptowalutami na renomowanych giełdach o ugruntowanej reputacji nie mieli zbyt wielu możliwości pod względem metod wpłat oraz dostępnych par do PLN. Wszystkie największe platformy oferowały bowiem tylko największe światowe waluty, np. EUR czy USD. To sprawiało, że inwestor musiał posiadać konto walutowe, a do tego tracił pieniądze ze względu na konwersję. Co więcej, przelew czasami docierał dopiero po kilku dniach, a jak wszyscy dobrze wiemy rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i w zasadzie kursy kryptowalut mogą ulegać ogromnym fluktuacją nawet z minuty na minutę.

  Całe szczęście giełda Binance postanowiła wyjść na przeciw polskiej społeczności. We współpracy z neobankiem ZEN uruchomiła możliwość wpłat w PLN oraz trzy pary handlowe do polskiej złotówki – BTC/PLN, ETH/PLN oraz BUSD/PLN. Co więcej, do 21 listopada zrezygnowała z pobierania prowizji od wpłat w naszej lokalnej walucie. Jeżeli więc zastanawiałeś się gdzie kupić kryptowaluty za złotówki to już powinieneś znać odpowiedź na to pytanie.

  Jak kupić kryptowaluty za złotówki? Co to jest ZEN?

  Jak już wspomnieliśmy, Binance, aby wprowadzić opcję wpłacania PLN nawiązała współpracę z neobankiem ZEN. Czym dokładnie jest to rozwiązanie? Jest to aplikacja na telefon podobna do Revolut, która oferuje:

  • Dostęp do konta wielowalutowego (30 walut)
  • Wymianę walut po bardzo dobrych kursach Mastercard
  • Tanie płatności zagraniczne
  • Tanie przelewy SEPA
  • Cashback
  • Polski numer IBAN
  • Przedłużenie gwarancji na sprzęt elektroniczny itd.

  Za ZEN stoi znany polski przedsiębiorca – Dawid Rożek. Odpowiada on m.in. za stworzenie i globalny sukces platformy gamingowej G2A.com. Projekt powstał w listopadzie 2020 i od razu ruszył z impetem. Jego premiera odbyła się w 31 krajach jednocześnie, jednak sama firma zarejestrowana jest na Litwie. Z kolei za obsługę kont ZEN odpowiada BNP Paribas. Usługa jest dostępna w 3 pakietach – darmowym, za 4zł miesięcznie lub 30zł miesięcznie. Każdy z nich oferuje różne dodatkowe korzyści.

  Jak wpłacić polskie złotówki na Binance za pomocą ZEN?

  Żeby kupić kryptowaluty za PLN na Binance, wystarczy przejść do zakładki kup kryptowaluty i wybrać pierwszą opcję lub kliknąć tutaj

  kup kryptowaluty binance

  Następnie trafimy do miejsca, gdzie domyślnie zobaczymy naszą walutę i opcję doładowania przez ZEN. Wystarczy kliknąć Kontynuuj. 

  kolejny krok zakup pln na binance

  Klikamy „Rozpocznij Teraz”.

  kup pln na binance

  Dokładnie czytamy Warunki Użytkowania i Politykę Prywatności po czym wyrażamy potrzebne zgody.

  zaakceptuj

  Teraz pojawia się Kontrola Konta ZEN. Jeżeli nie masz jeszcze tej aplikacji, nic nie szkodzi. Zaznaczasz opcję „Nie”, żeby rozpocząć proces rejestracji, który w naszym przypadku zajął mniej niż 5 minut.

  kolejny etap zakupu pln na binance

  W kolejnych krokach Binance pomoże nam w procesie rejestracji konta ZEN. Po wykonaniu wszystkich kroków związanych z instalacją aplikacji na telefonie oraz przejściu weryfikacji KYC od ZEN, będziemy mogli kliknąć „Zakończ Rejestrację”. 

  kontrola konta na zen

  Wcześniej dostaniemy SMS-a z linkiem do sklepu Google, z którego pobierzemy na nasz telefon aplikację ZEN. 

  aplikacja ZEN

  Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji zostaniemy przekierowani do przejścia weryfikacji KYC. Musimy przygotować dokument potwierdzający naszą tożsamość (wystarczy prawo jazdy). ZEN będzie potrzebował także nasze selfie. Cały proces zajmuje dosłownie kilka minut.

  Gdy nasza weryfikacja KYC zostanie przyjęta, możemy doładować nasze konto. Mamy na to wiele opcji. Przy doładowaniu konta kartą opłata dla ZEN wynosi 0,3%, czyli 30 groszy za każde 100 złotych (zapłacimy 100,30 PLN).

  wybór opcji zasilenia konta na zen

  Po zasileniu konta na ZEN możemy wreszcie skorzystać z opcji Wpłać Fiat na Binance (znajdziemy się tuta automatycznie po zakończeniu poprzednich kroków). Wystarczy wprowadzić kwotę i kliknąć Kontynuuj.

  zen i binance

  Od tego momentu mamy 15 minut, żeby potwierdzić naszą wpłatę w aplikacji ZEN. 

  końcowy etap - kupno pln przez zen

  Po zatwierdzeniu transakcji na naszym telefonie, możemy podzielić się wrażeniami z usługi. My nie mamy nic do zarzucenia. Cały proces był bardzo szybki i intuicyjny (z przejściem weryfikacji KYC i instalacją aplikacji zajął nam około 5 minut).

  zasilenie konta złotymi zakończone sukcesem

  To już wszystko, w naszym portfelu spot na giełdzie pojawiają się złotówki. Teraz możemy zacząć je wydawać. 

  wpłata pln na binance zakończona sukcesem
  reklama
  reklama

  Dodaj komentarz

  Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

  Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

  Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
  Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.