Ktoś przejął konto CEO Algorand na X, by zdissować projekt i wskazać należytego przywódcę | Wiadomości | CrypS.

Ktoś przejął konto CEO Algorand na X, by zdissować projekt i wskazać należytego przywódcę

Karolina Kropopek
Algorand hater

Znany kryptowalutowy projekt ogłosił, iż konto jego dyrektora generalnego na platformie X zostało zhakowane. Członkowie społeczności wirtualnych walut zostali poproszeni o niewchodzenie z nim w interakcję.


  • Fundacja Algorand ogłosiła, że Staci Warden została dotknięta atakiem hakerskim na platformie X,
  • Użytkownicy zostali poproszeni o powstrzymanie się od klikania w udostępnione linki oraz nieodpowiadanie na wiadomości z przejętego konta.

CEO Algorand ofiarą ataku hakerskiego

Cyberprzestępcy coraz częściej uderzają w konta w mediach społecznościowych, należące do ważnych osobowości, czy influencerów. Działanie to jest coraz powszechniejsze w branży Web3. Zwykle hakerzy wykorzystują dostęp do profili, aby publikować za ich pomocą linki do stron phishingowych kradnących dane.

26 stycznia br. atakujący przejęli konto na platformie X, należące do Staci Warden. Następnie uderzyli oni w sieć Algorand, nazywając ją “biedną” oraz używając popularnej rasistowskiej obelgi.

Hakerzy wezwali także społeczność wspomnianego projektu do sprzedaży swoich ALGO i zakupu ethera (ETH).

Prześmiewczy charakter ataku

Głównym celem hakerów stało się ośmieszenie projektu oraz stojącej na jego czele Staci Warder. Atakujący przedstawili m.in. satyryczną historię odnośnie do tego, w jaki sposób założyciel projektu Tron – Justin Sun – wniesie Algorand na “nowe wyżyny”.

Innym działaniem hakerów było dodanie muzyki do przejętego profilu oraz zmiana jego biografii. Napisali oni m.in., że Staci Warder opuściła już Fundację Algorand, aby stać się „półprofesjonalną tancerką m na rurze”.

Atak ten rozbawił niektórych członków społeczności kryptowalut. Z kolei inni pokusili się o krytykę obecnej CEO Algorand, twierdząc, iż kwalifikuje się ona na stanowisko stażysty w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Stanów Zjednoczonych, którego konto na X również zostało naruszone w tym roku.

Algorand haterreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.