Revolut łączy siły z Algorand i udostępnia kolejny kurs ''Learn & Earn'' | Wiadomości | CrypS.

Revolut łączy siły z Algorand i udostępnia kolejny kurs ”Learn & Earn”

revolut
W aplikacji Revolut pojawił się nowy kurs wiedzy na temat kryptowalut, który jest organizowany w partnerstwie z blockchainem Algorand. Jest kolejny element działań Revoluta na rzecz edukacji finansowej „Learn & Earn”, dzięki któremu klienci w Europie poszerzą swoją wiedzę na temat kryptowalut. Po dodaniu lekcji o Algorand nowi użytkownicy mogą zdobyć do 15 euro za pomyślne zaliczenie testów.

Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 30 milionów klientów na świecie, robi kolejny krok by stworzyć szeroką i przystępną ofertę usług związanych z kryptowalutami poprzez dodawanie kolejnych funkcji, produktów i kursów wiedzy. Fintech udostępnił właśnie klientom z obszarów europejskich już szósty kurs edukacji finansowej Learn & Earn poświęcony efektywności blockchainów, na przykładzie sieci Algorand.

Tym razem lekcja na temat sektora cyfrowych aktywów i stojącej za nimi technologii blockchain na przykładzie Algorand składa się z dwóch części:

Lekcja 1: Wprowadzenie do Algorand. Klienci dowiedzą się czym jest mechanizm konsensusu Algorand i jak działa. Lekcja wyjaśnia również, w jaki sposób Algorand różni się od innych łańcuchów bloków wykorzystujących mechanizm konsensusu PPoS.

Lekcja 2: Algorand i zrównoważony rozwój. Zrównoważony rozwój jest istotną cechą mechanizmu konsensusu PPoS firmy Algorand. Uczestnicy dowiedzą się jaki jest ślad węglowy Algorand i ile energii potrzeba do zabezpieczenia jego sieci. Algorand jest postrzegany jako “zielony blockchain” ze względu na niskie zużycie energii. Użytkownicy dowiedzą się też w jaki sposób Algorand współpracuje z globalnymi organizacjami w celu zrównoważenia emisji CO2 i jakie branże tworzą rozwiązania dzięki Algorand

Kursy Learn & Earn zostały stworzone, aby pomóc klientom poszerzyć wiedzę na temat kryptografii, kryptowalut i powiązanych z nimi zagadnień. Mają przystępną, interaktywną formę i kończą się testem wiedzy. Za zaliczenie wszystkich quizów klienci mogą zdobyć bonusy o łącznej wartości do 15 euro wypłacane w poszczególnych tokenach (można je zachować lub wymienić od razu na waluty FIAT).

W aplikacji dostępnych było 5 kursów: Podstawy wiedzy o kryptografii i kryptowalutach, Internet oparty na blockchainie na przykładzie Polkadot, Staking tokenów na przykładzie Polkadot, Zdecentralizowane giełdy na przykładzie 1Inch, Inteligentne kontrakty na przykładzie Avalanche. Udostępniony właśnie szósty kurs dotyczy efektywności blockchainów i posługuje się przykładem platformy Algorand i jej tokena (ALGO).

Koncepcja i kluczowe cechy blockchainu Algorand

Token platformy Algorand, ALGO, jest jedną z najnowszych kryptowalut oferowanych w aplikacji Revolut. Może być wykorzystany do realizacji dowolnego typu transakcji w ramach ekosystemu Algorand. Token jest używany do uiszczania opłat transakcyjnych, obsługi sieci oraz w zdecentralizowanych aplikacjach (dApps) do zakupów w aplikacjach i dostępu do ich poszczególnych funkcji.

Stworzony w 2017 roku przez laureata Nagrody Turinga, Silvio Micali, Algorand może wysłać dowolny cyfrowy zasób (taki jak NFT lub kryptowaluta) lub wykonać smart kontrakt w 3,7 sekundy lub mniej. Jest również skalowalny, co oznacza, że bez względu na to, jak bardzo obciążona jest sieć, użytkownik niezmiennie otrzyma odpowiednio wysoką prędkość.

Algorand wykorzystuje mechanizm konsensusu Pure Proof of Stake (PPoS). To aktualizacja mechanizmu konsensusu Proof of Stake (PoS) używana także przez inne blockchainy. PoS wymaga od osób wspierających sieć zablokowania tokenów jako zabezpieczenia w celu weryfikacji i przetwarzania transakcji. Dzięki PPoS firmy Algorand tokeny są zawsze dostępne w portfelach, a użytkownicy spełniający wymagania są wybierani losowo w celu weryfikacji transakcji. Mechanizm konsensusu PPoS jest bardziej zrównoważony niż PoS, ponieważ wymaga znacznie mniej zasobów obliczeniowych.

revolutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.