Kryptowalutowy przegląd dnia [newsy z 17.03] | Wiadomości | CrypS.

Kryptowalutowy przegląd dnia [newsy z 17.03]

Redaktor: Albert Czajkowski
podsumowanie dnia w kryptowalutach 17.03.2022

USA: Fed podwyższył stopy procentowe o 0,25%

Zgodnie z przewidywaniami większości analityków, wczorajsze posiedzenie FOMC przyniosło podwyżkę stóp procentowych o 0,25%. Ogłoszenie nie wpłynęło negatywnie na rynek akcji ani kryptowaluty, które notują dziś wzrosty.

Zdania analityków na temat przyszłości rynków są różne. Raport Deep Dive nie przewiduje w najbliższym czasie dużego rajdu w górę i zwraca uwagę na możliwe nadejście recesji w USA, które może prowadzić do podwyższonej zmienności. Starszy strateg ds. surowców w Bloomberg Intelligence, Mike McGlone, opublikował dziś wpis, w którym stwierdza, że jest mało prawdopodobne, aby bitcoin przestał osiągać w tym roku lepsze wyniki niż złoto.


Ukraina: Zełenski podpisał ustawę regulującą branżę krypto

Prezydent Ukrainy złożył podpis pod ustawą o wirtualnych aktywach (VA), która wyznacza organy odpowiedzialne za nadzór nad firmami z branży kryptowalut i określa zasady ich licencjonowania (więcej na jej temat pisaliśmy w tym miejscu). Nowe prawo wejdzie w życie po uchwaleniu zmian w ordynacji podatkowej. –> czytaj więcej na ten temat


Unijni regulatorzy ostrzegają przed kryptowalutami

Europejskie organy nadzoru nad rynkami finansowymi wydały wspólne ostrzeżenie, w którym zwracają uwagę na ryzyko związane z inwestowaniem w kryptowaluty. Zdaniem unijnych urzędników nie są one odpowiednie dla większości konsumentów. Na długiej liście zagrożeń znalazły się m.in. ekstremalne wahania cen, oszustwa, hakerzy, złożoność produktu, czy manipulacje rynkowe.


Kongresmeni USA: Postawa SEC ws. kryptowalut tłumi innowacje

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – Gary Gensler otrzymał list podpisany przez ósemkę amerykańskich kongresmenów. Jego autor Tom Emmer oskarża SEC o nadużywanie uprawnień dochodzeniowych względem firm z branży krypto, co według niego przyczynia się do tłumienia innowacyjności. –> czytaj więcej na ten temat


Nepal chce odciąć mieszkańców od handlu kryptowalutami

Nepal Telecommunications Authority (NTA) zamierza zamknąć wszystkie aplikacje mobilne i strony internetowe umożliwiające handel kryptowalutami. Rząd kraju uznał, że bitcoin i altcoiny to główna przyczyna rosnącej liczby gospodarczych przestępstw.


Chiny oferują nagrodę za metodę wykrywania krypto-górników

25 000 USD może wygrać osoba, która przedstawi rozwiązanie umożliwiające identyfikację koparek kryptowalut. Wyzwanie pojawiło się w ramach Digital China Innovation Contest, który zakończy się w kwietniu. Władze Państwa Środka szukają sposobów na wyrycie górników krypto, którzy zeszli do podziemia. Według Qihoo 360, pomimo zakazu w Chinach działa wciąż 109 000 adresów IP prowadzących mining. –> źródło: news.8btc


BAYC zapowiada token ApeCoin i airdrop dla posiadaczy NFT

Bored Ape Yacht Club (BAYC) ogłosił utworzenie własnego tokena ERC-20 ApeCoin (APE). Posiadacze NFT z kolekcji BAYC otrzymają 90 dni na zgłoszenie się po darmowy przydział 10 000 APE. Wywołane poruszenie zaczęli wykorzystywać oszuści i na rynku pojawiły się fałszywe coiny, podszywające się pod token projektu – m.in. APECoin.dev. –> źródło: CryptoPotato


Czy to wszystko?

Jeżeli uważasz, że w dzisiejszym podsumowaniu dnia zabrakło jakiejś istotnej informacji, prosimy Cię o sygnał w komentarzach.

podsumowanie dnia w kryptowalutach 17.03.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.