Członkowie Kongresu: SEC tłumi innowacje kontrolując kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Członkowie Kongresu: SEC tłumi innowacje kontrolując kryptowaluty

Anna Sutowicz
SEC tłumi innowacje kontrolując kryptowaluty.

Przedstawiciel Minnesoty, Tom Emmer wysłał list przewodniczącemu Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Odnosi się do sposobu traktowania firm kryptograficznych. List został podpisany przez 8 członków Kongresu. Kongresmeni sugerują, że SEC nadużywa swoich uprawnień dochodzeniowych i przeciąża firmy kryptograficzne.

Tom Emmer, przewodniczący Congressional Blockchain Caucus wystosował list do Gary’ego Genslera, przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Kongres wyraża zaniepokojenie tłumieniem innowacji przez SEC. Tom Emmer zwrócił się do SEC z prośbą o wyjaśnienie procesu pozyskiwania informacji. Zakwestionował również kontrolę organu nadzoru nad firmami zajmującymi się kryptowalutami.

SEC „topi” firmy krypto w papierologii?

Emmer uważa, że nadmierne śledztwa mogą dławić branżę krypto. A Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nadużywa swoich uprawnień dochodzeniowych, a przy tym przeciąża firmy kryptograficzne. W liście członkowie Kongresu sugerują, że SEC niemalże zatapia firmy w papierkowej robocie, co jest sprzeczne z celami i obowiązującą jurysdykcją SEC:

Wygląda na to, że ostatnio pojawiła się tendencja do wykorzystywania funkcji dochodzeniowych Wydziału Egzekwowania do zbierania informacji od nieuregulowanych uczestników branży kryptowalut i blockchain w sposób niezgodny ze standardami Komisji dotyczącymi wszczynania dochodzeń.

Tom Emmer napisał na Twitterze:

Moje biuro otrzymało wiele wskazówek od firm zajmujących się kryptowalutami i blockchainami, że informacje SEC Chair @GaryGensler zgłaszające „wnioski” do społeczności kryptograficznej są nadmiernie obciążające, nie są szczególnie… dobrowolne… i tłumią innowacje.

Emmer już w przeszłości był zagorzałym obrońcą kryptowalut i technologii blockchain. List Toma Emmera do przewodniczącego SEC podpisali: Jake Auchincloss z Massachusetts, Warren Davidson z Ohio, Darren Soto z Florydy, Byron Donalds z Florydy, Ted Budd z Północnej Karoliny, Josh Gottheimer z New Jersey i Ritchie Torres z Nowego Jorku.

Collins Belton, partner zarządzający w Brookwood, firmie zajmującej się wschodzącymi technologiami, pochwalił na Twitterze działanie Toma Emmera. Belton napisał również, że jest „naprawdę zadowolony”, że wyszły na jaw kwestie poruszone przez Toma Emmera i innych członków Kongresu.

SEC tłumi innowacje kontrolując kryptowaluty.reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.