USA: Mężczyzna spędził pod wodą 30 min, aby zgubić FBI | Wiadomości | CrypS.

USA: Mężczyzna spędził pod wodą 30 min, aby zgubić FBI

Redakcja
krypto pod wodą

44-letni mężczyzna z hrabstwa Shasta został aresztowany przez Federalne Biuro Śledcze Stanów Zjednoczonych (FBI). Aby uniknąć aresztowania, mężczyzna używając podwodnego skutera spędził pod wodą ponad pół godziny.

Według doniesień, Matthew Piercey był zaangażowany w kryptowalutowy schemat Ponziego. W ramach piramidy udało mu się oszukać nieświadomych inwestorów na 35 mln dolarów. Jeżeli Piercey zostanie uznany za winnego, prawdopodobnie spędzie za kratkami resztę życia.

The Sacramento Bee zauważył, że Piercey prowadził dwie firmy, dzięki którym pozyskał środki od inwestorów. Według prokuratury, w 2015 r. tworzył on produkty głównie skierowane do zamożnych inwestorów. Minimalna inwestycja u Pierceya wynosiła 50 tys. dolarów. Firmy, które jak twierdzi Piercey nie istnieją, oferowały m.in. wydobycie cyfrowych walut i inwestycje w papiery wartościowe.

W poniedziałek FBI zdecydowało się na aresztowanie 44-latka. Podobno uciekł on ze swojego domu w Redding w Kalifornii, za pomocą ciężarówki. Następnie porzucił swoją ciężarówkę na skraju jeziora Shasta. Używając podwodnego skutera, pływał pod zimną wodą największego zbiornika w Kalifornii przez prawie pół godziny. Piercey chciał przeczekać gorący moment i uniknąć zatrzymania przez funkcjonariuszy organów ścigania.

Niestety jego plan nie wypalił. Po wynurzeniu się na powierzchnie został aresztowany i teraz stanie przed sądem w związku z kryptowalutowym przestępstwem. Oskarżono go m.in. o wyłudzenia oraz pranie brudnych pieniędzy. Prokuratorzy poinformowali w raporcie, że jeśli Piercey zostanie uznany za winnego po zakończeniu procesu, prawdopodobnie za kratami spędzi już resztę swojego życia.

krypto pod wodą



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.