USA: Mężczyzna spędził pod wodą 30 min, aby zgubić FBI | Wiadomości | CrypS.

USA: Mężczyzna spędził pod wodą 30 min, aby zgubić FBI

Zerelik Maciej
krypto pod wodą

44-letni mężczyzna z hrabstwa Shasta został aresztowany przez Federalne Biuro Śledcze Stanów Zjednoczonych (FBI). Aby uniknąć aresztowania, mężczyzna używając podwodnego skutera spędził pod wodą ponad pół godziny.

Według doniesień, Matthew Piercey był zaangażowany w kryptowalutowy schemat Ponziego. W ramach piramidy udało mu się oszukać nieświadomych inwestorów na 35 mln dolarów. Jeżeli Piercey zostanie uznany za winnego, prawdopodobnie spędzie za kratkami resztę życia.

The Sacramento Bee zauważył, że Piercey prowadził dwie firmy, dzięki którym pozyskał środki od inwestorów. Według prokuratury, w 2015 r. tworzył on produkty głównie skierowane do zamożnych inwestorów. Minimalna inwestycja u Pierceya wynosiła 50 tys. dolarów. Firmy, które jak twierdzi Piercey nie istnieją, oferowały m.in. wydobycie cyfrowych walut i inwestycje w papiery wartościowe.

W poniedziałek FBI zdecydowało się na aresztowanie 44-latka. Podobno uciekł on ze swojego domu w Redding w Kalifornii, za pomocą ciężarówki. Następnie porzucił swoją ciężarówkę na skraju jeziora Shasta. Używając podwodnego skutera, pływał pod zimną wodą największego zbiornika w Kalifornii przez prawie pół godziny. Piercey chciał przeczekać gorący moment i uniknąć zatrzymania przez funkcjonariuszy organów ścigania.

Niestety jego plan nie wypalił. Po wynurzeniu się na powierzchnie został aresztowany i teraz stanie przed sądem w związku z kryptowalutowym przestępstwem. Oskarżono go m.in. o wyłudzenia oraz pranie brudnych pieniędzy. Prokuratorzy poinformowali w raporcie, że jeśli Piercey zostanie uznany za winnego po zakończeniu procesu, prawdopodobnie za kratami spędzi już resztę swojego życia.

krypto pod wodą
reklama
reklama