KPMG: od 2017 roku skradziono kryptowaluty o wartości 9,8 mld USD | Wiadomości | CrypS.

KPMG: od 2017 roku skradziono kryptowaluty o wartości 9,8 mld USD

Redaktor: Michał Misiura
hakerskie ataki na giełdy kryptowalut

Z raportu opublikowanego przez firmę audytorską KPMG wynika, że inwestorzy instytucjonalni wciąż uznają posiadanie kryptowalut za bardzo ryzykowne. Według szacunków przedstawionych przez KPMG od roku 2017 złodzieje skradli kryptowaluty o wartości przekraczającej 9,8 mld USD.

Przyczyną większości kradzieży były słabe zabezpieczenia lub ich brak, a także zła jakość przepisów prawnych w tym zakresie. W skali globalnej inwestorzy coraz częściej lokują w swych portfelach BTC i ETH i raport KPMG wskazuje, że jest to szansa dla instytucji powierniczych. Brak dostatecznie bezpiecznych możliwości przechowywania kryptoaktywów często powstrzymuje inwestorów instytucjonalnych przed lokowaniem kapitału w kryptowaluty.

Dla solidnych dostawców usług powierniczych rozwój branży kryptowalutowej jest szansą nie tylko na dochody w postaci prowizji od zarządzania środkami. To również szansa na świadczenie komplementarnych usług, które mogą pojawić się w ekosystemie krypto aktywów.

hakerskie ataki na giełdy kryptowalut



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.