Katarski miliarder wciągnięty w kryptowalutowe oszustwo pozywa Facebooka | Wiadomości | CrypS.

Katarski miliarder wciągnięty w kryptowalutowe oszustwo pozywa Facebooka

Mariusz Przepiórka
sąd bitcoin

Wissam Al Mana, katarski miliarder i były mąż Janet Jackson, pozwał Facebooka. Biznesmen podjął takie kroki po tym, jak został wplątany w kryptowalutowe oszustwo na portalu społecznościowym.

Al Mana zarzuca Facebookowi zniesławienie. Zdaniem Katarczyka potentat społecznościowy, mimo zgłoszeń, nie usunął reklamy kryptowalutowego oszustwa, którego autorzy wykorzystywali zdjęcie biznesmena.

Wartość majątku, którym dysponuje Al Mana przekracza 1 mld USD. Jest on jedną z najbardziej wpływowych osób na Bliskim Wschodzie. Kieruje m.in. katarską Al Mana Group, którą założył jego ojciec. Mimo związku z Janet Jackson nie jest typem celebryty. Rzadko kontaktuje się z prasą, nie ma też oficjalnych kont w mediach społecznościowych, co sprawia, że jest łatwym celem dla kryptowalutowych oszustów.

Al Mana nie jest pierwszym biznesmenem, który w takiej sprawie pozwał Facebooka. Podobny proces niedawno wygrał holenderski magnat telewizyjny John de Mol.

sąd bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.