Decentraland [MANA] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

Decentraland

#99 MANA
$0.3850 -2.61%
All Time High (ATH)
$5.90
25.11.2021
Market Cap
$734.69 M -2.61%
Rank 99 / 3,712
Wolumen (24h)
$56.42 M -2.61%
22 BTC
Podaż obiegowa
1908319865.39
Max ∞

Wykres Decentraland - Kurs MANA

Przelicznik MANA

MANA
Decentraland [MANA]
USA
USD
Polska
PLN

Decentraland - FAQ

Czym jest Decentraland (MANA)?

Czym są MANA i LAND?

Czym jest Decentraland DAO?

Jak działa Decentraland Marketplace?

Kto założył Decentraland?

Czy użytkownicy mogą monetyzować swoją ziemię (LAND)?

Jaką rolę pełnią NFT w Decentraland?

Kryptowaluta Decentraland - Informacje

Co to jest Decentraland?

Decentraland to unikalna wirtualna gra 3D, która naśladuje rzeczywistość i daje użytkownikom możliwość tworzenia własnych, niematerialnych światów. Ta oparta na Ethereum platforma wirtualnej rzeczywistości, łącząca w sobie cechy wirtualnej rzeczywistości, rzeczywistości rozszerzonej i Internetu, pozwala użytkownikom na interakcję, tworzenie społeczności, wymianę kolekcjonerskich przedmiotów oraz zakup i sprzedaż nieruchomości czy strojów dla awatarów w wirtualnym świecie.

Kluczowe informacje:

  • Decentraland to wirtualna gra 3D, zarządzana przez użytkowników, oparta na platformie Ethereum.
  • Użytkownicy Decentraland mogą tworzyć własne środowiska, rynki i aplikacje za pomocą trzech rodzimych tokenów: LAND, Estate i MANA.
  • W marcu 2023 roku, wartość rynkowa Decentraland wynosiła około 1,1 miliarda dolarów.

Jak działa Decentraland?

Decentraland umożliwia użytkownikom tworzenie unikalnych środowisk, rynków i aplikacji za pomocą trzech rodzimych tokenów: LAND, Estate i MANA. Tokeny typu ERC-721, takie jak LAND i Estate, są unikalne, co oznacza, że nie są wymienne i są nazywane tokenami niezamiennymi (Non-Fungible Tokens – NFTs). Używane są one do tworzenia awatarów, ubiorów i unikalnych działek ziemi w wirtualnej przestrzeni.

MANA natomiast jest wymiennym tokenem ERC-20, który pełni rolę cyfrowej waluty Decentraland. Umożliwia tworzenie zdecentralizowanych gier, aplikacji i innych usług, a także pozwala na monetyzację tych kreacji.

Decentraland oferuje swoim użytkownikom możliwość uczestnictwa w zaplanowanych wydarzeniach społecznościowych, takich jak koncerty, pokazy filmów czy noce w kasynie. Użytkownicy mogą również kupować lub sprzedawać cyfrową sztukę i ziemię. Poszczególne kwatery ziemi mają różne cechy. Przykłady to Vegas City, District X, Fashion Street, Dragon City i inne tematyczne kwatery.

Historia Decentraland

Decentraland został uruchomiony w 2017 roku przez argentyńskich specjalistów od blockchaina – Ari Meilicha i Estebana Ordano. Pierwsze parcele cyfrowej ziemi sprzedawane były za około 20 dolarów, a tokeny MANA za 2 centy. W 2017 roku Decentraland zebrał ponad 26 milionów dolarów w swojej inicjalnej ofercie tokenów (ICO).

W kwietniu 2021 roku, podczas wzrostu popularności NFTs, parcele Decentraland sprzedawane były za kwoty od 6 000 dolarów do ponad 100 000 dolarów. Ze względu na stosunkowo małą pulę MANA, waluta ta jest dość niestabilna, a jej wartość zwykle wzrasta po pozytywnych wydarzeniach związanych z metawerse.

Wniosek

Decentraland jest platformą, która łączy w sobie technologię blockchain z wirtualnymi grami 3D, oferując swoim użytkownikom unikalne doświadczenia i możliwość tworzenia w pełni wirtualnego świata. Pozwala na tworzenie gier, wymianę kolekcjonerskich przedmiotów, kupno i sprzedaż wirtualnych nieruchomości czy ubiorów dla awatarów, społeczność i interakcje.

Decentraland to przykład, jak technologia blockchain może być wykorzystywana do tworzenia nie tylko kryptowalut, ale również nowych form interakcji i rozrywki w wirtualnym świecie. Ta platforma stanowi dowód na to, że przyszłość gier i interakcji społecznych może znajdować się w metawersum – w pełni zanurzonym, wirtualnym świecie.

Decentraland Giełdy - gdzie kupić

Decentraland - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię

Newsy i Artykuły

MANA $0.3850 -2.61%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.