Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 2.04] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 2.04]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na kolejny, cotygodniowy, przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Bitcoin i pizza

Te dwa słowa pojawiają się znowu w jednym zdaniu, ale tym razem nie chodzi o 2 pizze za 10 000 BTC, tylko o zakup całej pizzerii w Kalifornii. Lokal Bravo Pizza w Santa Maria zmienił właściciela za nieujawnioną kwotę w bitcoinach. Możemy jednak założyć, że kosztowała mniej niż obiad Laszlo Hanyecza.

CrypS: Kalifornijska pizzeria sprzedana za bitcoiny

Dwa stany bliżej

Iowa i Teksas to dwa amerykańskie stany, które zbliżyły się w stronę szerszej adopcji kryptowalut. Pierwszy z wymienionych przyjął ustawę uznającą smart kontrakty i zalety technologii blockchain, a gubernator drugiego chce dorównać, lub nawet prześcignąć krypto-przyjazne regulacje z Wyoming.

CrypS: Stan Iowa mówi „tak” dla blockchaina i smart kontraktów + Gubernator Teksasu wspiera akceptację kryptowalut

Lekcja muzyki za krypto

Szkocka szkoła muzyczna z Edynburga zaczęła przyjmować czesne w kryptowalutach. Dyrektorka Morningside School of Music powiedziała, że placówka wykorzystywała już wcześniej bitcoina, jako formę płatności podczas zakupów biznesowych.

Cointelegraph: Scottish music school accepts cryptocurrency as payment for lessons

Dogecoin w airBaltic

Łotewskie linie lotnicze airBaltic były pierwszymi na świecie, które zaczęły akceptować bitcoina w 2014 roku. Od teraz bilety na samolot kupimy w nich także za DOGE, BCH, ETH i 4 stablecoiny.

CrypS: Łotewska linia lotnicza zaakceptuje Dogecoina

CBDC na Karaibach

DCash od Banku Centralnego Wschodnich Karaibów wszedł do użycia w 4 krajach archipelagu – Saint Lucii, Grenadzie, Antigui i Barbudzie oraz w St. Kitts i Nevis. Ich mieszkańcy mogą przyłączyć się do rocznego programu pilotażowego i używać CBDC do płatności przy użyciu smartfona.

AP: Eastern Caribbean dollar goes digital, a help for unbanked

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama