Kalifornijska pizzeria sprzedana za bitcoiny | Wiadomości | CrypS.

Kalifornijska pizzeria sprzedana za bitcoiny

Mariusz Przepiórka
Kalifornijska pizzeria sprzedana za bitcoiny

Minęło już prawie 11 lat od dnia, w którym Laszlo Hanyecz, programista z Florydy, dokonał słynnego zakupu dwóch pizz za 10,000 BTC (dziś wartych około 530 mln USD). Teraz bitcoin jest ponownie wykorzystywany do transakcji związanej z pizzą. Tym razem jednak jest to pizzeria, którą sprzedano za BTC.

Pizzeria Bravo Pizza sprzedana za BTC

Transakcja dotyczy pizzerii Bravo Pizza, która znajduje się w Santa Maria w Kalifornii. Jej właściciele, Matt i Kara Miller, sprzedali ją za nieujawnioną sumę BTC Jimmy’emu Benavidezowi, który przez kilka lat pracował jako kierownik tej pizzerii. Według Benavideza, bitcoin był częstym tematem rozmów, jakie prowadził z Mattem, obaj też interesują się rynkiem kryptowalutowym.

Dla Matta kryptowaluty są przyszłością, ponieważ oferują unikalny sposób wymiany funduszy bez potrzeby wykorzystywania scentralizowanej bankowości. Kiedy wspomniał, że przyjmie zapłatę w bitcoinie, było to spójne z jego poglądami – powiedział Benavidez, który przejmie restaurację od 1 kwietnia.

Millerowie twierdzą, że sprzedaż Bravo Pizza za bitcoiny będzie przełomową rzeczą dla społeczności Central Coast, jednak najpewniej nie jest to pierwszy tradycyjny lokal, który zmienił właściciela w transakcji zawartej z wykorzystaniem kryptowalut. Na początku tego roku na sprzedaż wystawiono dwie restauracje w Nowym Jorku. Ich właściciel wycenił je na łączną kwotę 25 BTC lub 800 ETH.

Kalifornijska pizzeria sprzedana za bitcoinyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.