Kalifornijska pizzeria sprzedana za bitcoiny | Wiadomości | CrypS.

Kalifornijska pizzeria sprzedana za bitcoiny

Mariusz Przepiórka
Kalifornijska pizzeria sprzedana za bitcoiny

Minęło już prawie 11 lat od dnia, w którym Laszlo Hanyecz, programista z Florydy, dokonał słynnego zakupu dwóch pizz za 10,000 BTC (dziś wartych około 530 mln USD). Teraz bitcoin jest ponownie wykorzystywany do transakcji związanej z pizzą. Tym razem jednak jest to pizzeria, którą sprzedano za BTC.

Pizzeria Bravo Pizza sprzedana za BTC

Transakcja dotyczy pizzerii Bravo Pizza, która znajduje się w Santa Maria w Kalifornii. Jej właściciele, Matt i Kara Miller, sprzedali ją za nieujawnioną sumę BTC Jimmy’emu Benavidezowi, który przez kilka lat pracował jako kierownik tej pizzerii. Według Benavideza, bitcoin był częstym tematem rozmów, jakie prowadził z Mattem, obaj też interesują się rynkiem kryptowalutowym.

Dla Matta kryptowaluty są przyszłością, ponieważ oferują unikalny sposób wymiany funduszy bez potrzeby wykorzystywania scentralizowanej bankowości. Kiedy wspomniał, że przyjmie zapłatę w bitcoinie, było to spójne z jego poglądami – powiedział Benavidez, który przejmie restaurację od 1 kwietnia.

Millerowie twierdzą, że sprzedaż Bravo Pizza za bitcoiny będzie przełomową rzeczą dla społeczności Central Coast, jednak najpewniej nie jest to pierwszy tradycyjny lokal, który zmienił właściciela w transakcji zawartej z wykorzystaniem kryptowalut. Na początku tego roku na sprzedaż wystawiono dwie restauracje w Nowym Jorku. Ich właściciel wycenił je na łączną kwotę 25 BTC lub 800 ETH.

Kalifornijska pizzeria sprzedana za bitcoiny
reklama
reklama