Gubernator Teksasu wspiera akceptację kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Gubernator Teksasu wspiera akceptację kryptowalut

Mariusz Przepiórka
Gubernator Teksasu wspiera powszechną akceptację kryptowalut

Gubernator Teksasu Greg Abbott pozytywnie wypowiedział się o ustawie odnoszącej się do kryptowalut. Przyjmując nowe przepisy Teksas chce dorównać, a nawet prześcignąć stan Wyoming, który postrzegany jako lider w dziedzinie blockchain.

Gubernator Teksasu o kryptowalutach

W tweecie z 29 marca, w reakcji na artykuł omawiający treść ustawy kryptowalutowej, gubernator powołuje się na rosnące wykorzystanie kryptowalut w transakcjach. Ponadto uważa on, że kryptowaluty wejdą do głównego nurtu, zwłaszcza gdy amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdzi fundusz ETF oparty na bitcoinie. Projekt teksańskiej ustawy ma na celu włączenie kryptowalut do istniejących przepisów prawa handlowego, aby uregulować innowacje związane z technologią blockchain. Projekt ustawy wykazuje podobieństwa z Digital Asset Laws of Wyoming, które weszły w życie w lipcu 2019 roku.

Według Caitlin Long z Avanti Financial Group, projekt ustawy, roboczo określanej jako HB 4474, zapewnia bardziej precyzyjną definicję pozwalającą sędziom na właściwe orzekanie, a stronom na poznanie swoich praw w przypadku sporów. Long zwróciła też uwagę na wadę teksańskiego projektu ustawy, zwłaszcza na rażący brak definicji tego, w jaki sposób pożyczkodawca może ustanowić zastaw na wirtualnych walutach. Dodając do tego brak odpowiednich przepisów prawa handlowego definiujących takie zabezpieczenia, posiadacze tokenów w USA przewidują spore zamieszanie, jeśli takie przepisy wejdą w życie.

Nowy Jork i Miami również zapowiadają zmiany

Tak czy inaczej, przyjęcie ustawy będzie dużym krokiem we właściwym kierunku, nie tylko dla Teksasu, ale także dla innych stanów, które chcą pójść podobną drogą. Już teraz Wyoming oferuje jasność regulacyjną w czasach, gdy przepisy kryptowalutowe mogą się różnić w zależności od stanu. Według doniesień medialnych, podobne kroki chcą podjąć Nowy Jork i Miami, które chcą zdobyć pozycję miast przyjaznych kryptowalutom.

Gubernator Teksasu wspiera powszechną akceptację kryptowalut
reklama
reklama