Łotewska linia lotnicza zaakceptuje Dogecoina | Wiadomości | CrypS.

Łotewska linia lotnicza zaakceptuje Dogecoina

Zerelik Maciej
airbaltic kryptowaluty

Łotewskie linie lotnicze airBaltic to kolejny podmiot, który dołączył do świata kryptowalut. Firma wprowadziła możliwość zapłaty za bilety w wielu kryptowalutach, w tym DOGE.

Linia ogłosiła nowe metody płatności w poniedziałek. Aktualnie bilety lotnicze można zarezerwować płacąc w Bitcoinie, Bitcoin Cash, Ethereum i Dogecoinie, a także czterech stablecoinach powiązanych z USD – GUSD, USDC, PAX i BUSD. Warto wspomnieć, że airBaltic przyjmuje Bitcoina już od 2014 roku i jest pierwszą firmą lotniczą, która zaakceptowała kryptowaluty.

Łotewska spółka do przetwarzania krypto transakcji wybrała procesor BitPay. Ceny biletów będą wyświetlane w euro. Następnie procesor płatności przekonwertuje otrzymane cyfrowe waluty na waluty fiat po aktualnym kursie wymiany. Do portfela linii bezpośrednio nie będą trafiać żadne tokeny. Płatność kryptowalutami nie będzie też obarczona dodatkowymi prowizjami i jest dostępna dla lotów zarezerwowanych co najmniej pięć dni przed planowanym odlotem.

Jako innowacyjna linia lotnicza, zawsze staramy się szukać sposobów na poprawę doświadczenia klienta, począwszy od procesu rezerwacji.

– powiedział dyrektor generalny airBaltic, Martin Gauss w sprawie wprowadzenia nowych metod płatności.

Przez lata około 1000 klientów skorzystało z tej opcji płatności, co może nie wydawać się dużą liczbą, ale nadal oferuje pasażerom unikalną opcję płatności, którą trudno znaleźć gdzie indziej.

Chociaż wiele mainstreamowych firm akceptuje już topowe kryptowaluty jako formę płatności, airBaltic jest jedną z niewielu, która akceptuje Dogecoina. Koniec końców jest to przecież kryptowaluta, która powstała jako żart. Mimo to cena DOGE poszybowała mocno w górę dzięki poparciu miliardera Elona Muska i kilku innych celebrytów.

airbaltic kryptowaluty
reklama
reklama