Jak stworzyć film przy pomocy AI? Meta prezentuje Emu Video i Emu Edit | Wiadomości | CrypS.

Jak stworzyć film przy pomocy AI? Meta prezentuje Emu Video i Emu Edit

Meta Emu AI

Masz pomysł na ciekawy scenariusz krótkiej animacji, ale brakuje Ci umiejętności i czasu na tworzenie tego typu multimediów w odpowiednich programach? Z odpowiedzią te wyzwania przychodzi firma Meta, która właśnie zaprezentowała swoje dwa nowe narzędzia, które pomogą w stworzeniu takich filmów na podstawie tekstu.


Dowodzona przez Marka Zuckerberga firma Meta nie ogranicza się jedynie do moderowania swoich kanałów społecznościowych (m.in. Facebook czy Instagram) czy prac nad rozbudową metaverse’u, które jak dotychczas generują miliardowe straty dla tej spółki.

Twórca jednego z gigantów social media od jakiegoś czasu jest również mocno zaangażowany w rozwój technologii generatywnej sztucznej inteligencji. Jako dowód tego zaprezentowano wczoraj dwa nowe produkty od firmy Meta, dzięki którym będziemy mogli wpisując konkretne komendy i dostarczając botom AI odpowiednich danych tworzyć własne animacje. Poznajcie pakiet narzędzi Emu.

Stwórz własny film z Emu

Wczoraj, tj. 16 listopada, Meta zaprezentowała światu swoje dwa nowe narzędzia multimedialne bazujące na generatywnej sztucznej inteligencji. Są to programy o nazwie Emu Video oraz Emu Edit.

To pierwsze umożliwia nam tworzenie własnych filmików jedynie za pomocą podstawowych komend tekstowych. Wersja ”Edit” jest natomiast komponentem, za pośrednictwem którego taki twór możemy potem modyfikować i poprawiać jego różne walory i niedoskonałości.

Jak zapowiadają twórcy tych narzędzi, ich zakres funkcjonalności jest na tyle szeroki, że mogą z niego korzystać zarówno amatorzy szukający opcji stworzenia czegoś zajawkowego, jak i profesjonalni kreatorzy różnych animacji.

Czy mamy więc rozumieć, że Zuckerberg rzuca wyzwanie producentom rozwiązań technologicznych do tworzenia obrazów video, takim jak firmy Runway i Pika Labs? Wszystko na to wskazuje.

Jak działa Emu Video?

Z opublikowanego na blogu firmy wpisu dowiadujemy się, że tworzenie filmów dzięki Emu Video dzieli się na dwuetapowy proces.

Wpierw musimy wprowadzić tekst, na podstawie którego sztuczna inteligencja wygeneruje żądany obraz. Następnie bazując na nim zaczynamy nadawać mu więcej życia poprzez animizowanie go poprzez kolejne komendy. Czyli nasz ludzik, który (przykładowo) trzyma w dłoni piłki do tenisa, zaczynami nimi żonglować, a potem je rzuca gdzieś, by następnie po nie pobiec.

Jest to więc o wiele bardziej zredukowany czasowo proces niż przy poprzednich narzędziach od Mety. Wcześniejszy program – Meta Make-A-Video – wymagał bowiem stosowania wielu modeli różnych metod używanych do kreowania takich filmików.

Na dany moment zaprezentowany model pozwala na wygenerowanie video w rozdzielczości 512×512 pikseli. Jak jednak zapewnia zespół Mety, wygenerowane multimedia charakteryzują się niesamowicie dokładną spójnością w stosunku do wpisywanych przez nas podpowiedzi tekstowych.

To ponoć ma stanowić o dużej konkurencyjności w stosunku do odpowiedników Emu od innych film. Co więcej, system ten powstał przy wykorzystaniu 1,1 miliarda danych, w tym różnych zdjęć oraz treści udostępnianych przez użytkowników Facebooka oraz Instagrama.

Oba modele nie trafiły jeszcze do publicznego użytku, jednakże Mark Zuckerberg twierdzi, że najnowsze badania i przeprowadzone testy dają pewność, że twórcy, artyści oraz animatorzy na pewno będą zadowoleni z efektów ich działania.

Meta Emu AI



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.