Huobi rozważa przejęcie bitFlayera i Bithumba | Wiadomości | CrypS.

Huobi rozważa przejęcie bitFlayera i Bithumba

Zerelik Maciej
huobi otwiera się na europę, australię i wielką brytanię

Według Wu Blockchain, giełda Huobi rozważa możliwość zakupu dwóch głównych platform handlowych: Bithumb i bitFlyer.

Huobi rozważa zakup dwóch giełd

Uruchomiona w 2013 roku giełda Huobi, oprócz Chin, prowadzi również działalność Singapurze, Japonii i Hongkongu. Koreański Bithumb został założony w 2014 roku i jest największą krypto platformą w kraju. Bithumb działa również w Indiach i Tajlandii. BitFlyer natomiast to największa giełda kryptowalut w Japonii, uruchomiona w styczniu 2014 roku.

BitFlyer posiada 2,5 miliona użytkowników, a jego wartość szacowana jest na 500 mln dolarów. Z kolei wartość Bithumba waha się od 430 milionów dolarów do 600 milionów dolarów.

Takie dane zostały podane przez media we wrześniu, kiedy to pojawiły się informacje o ponownej sprzedaży firmy. Całe zamieszanie dotyczyło CEO platformy Lee Jong Hoona. Miał on oszukać inwestorów za pomocą natywnego tokena Bithumb – BXA.

„Huobi jest świadoma ryzyka związanego z uzależnieniem od rynku chińskiego, dlatego bardzo pilna jest ekspansja na rynki zagraniczne. Jednak Japonia i Korea Południowa nie są najlepszymi celami inwestycyjnymi. Ich użytkownicy są bardzo zamknięci, a rząd ściśle reguluje [branżę]”.

– napisał wtedy dziennikarz.

Wu zauważył, że negocjacje były utrudnione przez problemy Huobi z chińskimi władzami. Wcześniej dziennikarz mówił o aresztowaniu Robina Zhu, jednak przedstawiciele giełdy zaprzeczali tej informacji. Na tle problemów z regulatorami, odpływ kryptowalut z Huobi na Binance w dniu 13 listopada osiągnął absolutne maksimum. W tym dniu przesłane zostało ponad 16 500 BTC wartych 300 mln dolarów.

huobi otwiera się na europę, australię i wielką brytanię
reklama
reklama