Hashrate Bitcoina osiągnął ATH | Wiadomości | CrypS.

Hashrate Bitcoina osiągnął ATH

Maciej Żerelik
firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin

Hashrate Bitcoina osiągnął rekordowy poziom w noworoczny weekend, tuż przed 13 urodzinami kryptowaluty.

Według Glassnode, globalny hashrate Bitcoina osiągnął najwyższy w historii poziom w dniu 1 stycznia 2022 UTC. Znalazł się on wówczas na poziomie 209,97 eksahaszy na sekundę, czyli 209,97 kwintylionów haszy na sekundę.

Hashrate Bitcoina (lub sieci Proof-of-Work) jest miarą mocy obliczeniowej zużywanej przez górników w ich rywalizacji o zdobycie prawa do walidacji następnego bloku w blockchainie. Górnicy rywalizują o to prawo, ponieważ każdy nowy blok zapewnia nagrody blokowe. Są one wypłacane w formie nowo wydobytych BTC. Oprócz tego górnicy otrzymują również opłaty transakcyjne z danego bloku.

Ten kamień milowy jest ważny z kilku powodów. Po pierwsze, oznacza, że sieć jest bardziej bezpieczna. Po drugie zregenerowała się w pełnie od czasu chińskiego zakazu, który spowodował spadek hashrate’u do około 61 eksahaszy na sekundę.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Bitcoina

3 stycznia 2009 roku Satoshi Nakamoto uruchomił blok genezy Bitcoina. To zapoczątkowało cały kryptowalutowy ruch i globalny rynek, który obecnie jest wart ponad 2,2 biliona dolarów.

Jako pierwsza i najbardziej znana kryptowaluta na rynku, Bitcoin przez długi czas utrzymywał dominację i tak jest do dziś. Obecnie BTC odpowiada za prawie 40-procentowy udział w rynku.

Pomimo urodzin Bitcoina i byczego spojrzenia na jego hashrate, jego cena spadła o ponad 8% w ciągu ostatniego tygodnia. Co więcej, pomimo 58% wzrostu w 2021 roku, Bitcoin miał stosunkowo słaby rok w porównaniu z innymi kryptowalutami.

firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.