Obrót 24h
$ -
Obrót 30 dni
$ -
Liczba coinów
-
zondacrypto (poprzednio Zonda oraz BitBay) znajduje się na końcu drugiej setki giełd kryptowalut pod względem dziennego obrotu. Platforma, obecna na rynku od ponad 10 lat, zaczynała w Polsce. Obecnie działa z Estonii. Oferuje około 50 kryptowalut.
Giełda jest jedną z największych w Europie, obsługując prawie milion klientów, a jej roczny obrót liczy się w setkach tysięcy bitcoinów. Jedną z największych zalet Zondy jest obsługa tradycyjnych walut z wieloma możliwościami wypłaty środków m.in. z bankomatu i na poczcie. Wśród dostępnych są: polski złoty, dolar, euro i brytyjski funt szterling.
Potwierdzenie tożsamości i miejsca zamieszkania (za pomocą skanu dowodu osobistego lub innego ważnego dokumentu) jest obowiązkowe.
Korzystasz z Zondy?
Wystaw jej opinię! Twoje uwagi mogą pomóc innym rozważającym inwestowanie na tej giełdzie.
Chcesz poznać inne platformy do handlu kryptowalutami?
Zobacz nasz ranking giełd kryptowalut!
zondacrypto to jedna z wiodących giełd kryptowalutowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Powstała w 2014 roku w Katowicach i była pierwszą profesjonalną platformą do wymiany kryptowalut na polskim rynku. Z powodu braku regulacji branży w kraju, wyemigrowała na Maltę, gdzie przepisy były bardziej czytelne. Po kilku latach giełda przeniosła się jednak do kolejnego kraju, którym tym razem okazała się Estonia. Z tego miejsca prowadzi działalność w Polsce i na świecie. W listopadzie 2021 roku, BitBay ogłosił zmianę nazwy na Zonda, a w lipcu 2023 giełda przeszła kolejny rebranding i zmieniła nazwę na zondacrypto. Giełda planuje wprowadzić wiele nowości do swojej oferty, stawiając na maksymalne uproszczenie procesu kupna kryptowalut przez aplikację mobilną oraz zapowiada stworzenie platformy edukacyjnej.
Przeczytaj poradnik: Rejestracja, weryfikacja i zakup bitcoinów na giełdzie zondacrypto
zondacrypto jest aktywna na światowych targach i konferencjach związanych z branżą krypto. Była też jednym z podmiotów, które zabiegały o uregulowanie na polskim gruncie, do czego jednak nie doszło. Giełdzie udało się jednak przejść audyt estońskiego nadzoru finansowego oraz zabezpieczyć swoją licencję w tym kraju. Poza zmianą nazwy, w dawnym BitBay’u zmieniły się także osoby na szczycie spółki, a fotel prezesa opuścił jej założyciel Sylwester Suszek.
Bezpieczeństwo Zondy jest na dobrym poziomie. Podczas swojej długiej (jak na wiek branży) działalności, nie zanotowała żadnego dużego ataku hakerskiego. Giełda korzysta ze wszystkich podstawowych środków bezpieczeństwa, takich jak: dwuetapowa weryfikacja czy kodowanie SLL. Ponadto udostępnia opcję dodatkowej autoryzacji, za pomocą której możemy zatwierdzać każdą transakcję przy użyciu Google Authenticator lub kodów e-mail.
Giełda nie wymienia dokładnie zabezpieczeń organizacyjnych jakie stosuje. Wiadomo, że serwery oraz wrażliwe dane są szyfrowane. Pracownicy giełdy osobiście autoryzują operacje klientów. Większość cyfrowych środków jest przechowywana na zimnych portfelach. zondacrypto informuje również, że tradycyjne waluty są przechowywane i zabezpieczone w banku.
Opłaty za założenie i prowadzenie konta są zerowe. zondacrypto nie pobiera też prowizji za wpłaty kryptowalut, choć w przypadku walut tradycyjnych określa minimalne wartości depozytów (od 5 złotych, funtów bądź euro).
W transakcjach dla par kryptowalutowych prowizje maker dla wszystkich przypadków wynoszą 0%, natomiast prowizje taker – tylko 0,1%. Minimalna wartość wymiany w parach handlowych z tradycyjnymi walutami wynosi 5, tzn: 5 euro, 5 dolarów, 5 złotych lub 5 funtów. Giełda ustala szczegółowo minimalne progi dla wypłaty każdej kryptowaluty. W przypadku bitcoina jest to 0.0001. Pełne zestawienie limitów, opłat i kosztów znajduje się na stronie Zondy’a, w tym miejscu.
Użytkownicy giełdy zondacrypto mają do dyspozycji duży wybór metod wpłat i wypłat środków z platformy. Po utworzeniu konta i założeniu wirtualnego portfela klienci mogą go zasilić standardowym przelewem bankowym, przekazem pocztowym (tylko dla PLN) lub przelewem w cyfrowych walutach. Coiny i tokeny kupimy też za gotówkę, w postaci vouchera z kodem QR. Wypłaty są równie proste – można dokonywać je poprzez przelewy czy wypłaty pieniędzy w bankomatach (po wyrobieniu odpowiedniej karty) albo na poczcie. Standardowa wypłata przelewem kosztuje 6 złotych.
Kryptowaluty są zatwierdzane od razu po otrzymaniu wymaganej ilości potwierdzeń sieciowych. Wpłaty w walutach FIAT są księgowane od jednego do trzech razy dziennie, zależnie od sesji bankowych i kraju, z którego dokonywany jest przelew. Właściwy czas realizacji przelewu może zająć od kilku godzin do kilku dni.
zondacrypto w obrębie swojej platformy posiada przystępny dla użytkowników wideoporadnik, który w prosty sposób pokazuje, jak wpłacać pieniądze na konto.
Zonda to polska giełda kryptowalut, która wcześniej nazywała się BitBay. Giełda ta umożliwia handel wieloma popularnymi kryptowalutami, w tym Bitcoinem, Ethereum i Litecoinem.
Giełda Zonda działa na podobnej zasadzie jak inne giełdy kryptowalut. Użytkownicy mogą kupować i sprzedawać różne kryptowaluty za pomocą polskiego złotego lub euro, a także handlować w parach kryptowalut/kryptowaluta.
Aby założyć konto na giełdzie Zonda, należy przejść na stronę rejestracji i podać swoje dane osobowe. Następnie należy zweryfikować konto poprzez wysłanie odpowiednich dokumentów.
Na giełdzie Zonda można kupić i sprzedać wiele popularnych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash i wiele innych.
Giełda Zonda pobiera opłaty za transakcje. Wysokość opłat zależy od rodzaju transakcji i waha się od 0% do 0,43%.
Na giełdzie Zonda można dokonywać wpłat i wypłat za pomocą tradycyjnych przelewów bankowych, kart płatniczych czy płatności online.
Giełda Zonda działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Giełda Zonda stosuje wiele procedur bezpieczeństwa, w tym autoryzację dwuskładnikową, szyfrowanie SSL oraz przechowywanie środków klientów w zimnych portfelach.
Dzień dobry, w nawiązaniu do komentarzy, chcielibyśmy poinformować, że jako regulowana giełda licencjonowana m.in. w Estonii nie możemy sobie tak po prostu zablokować środków użytkowników. Musimy przestrzegać przepisów związanych z Anti-Money Laundering, m.in. poprzez monitorowanie podejrzanych transakcji i weryfikowanie źródła pochodzenia środków. Każdą sprawę staramy się jednak rozwiązać najszybciej jak to możliwe. W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z naszym supportem: support@zondacrypto.com.
plusy:
minusy:
Chciałbym ostrzec przed giełdą ZONDA ! Traktuje każdego klienta jak przestępcę, wszystko tłumaczy AML AML AML AML AML – wydrukować, przykleić sobie na CZOŁO!! Wymówka na wszystko. Jeżeli jakimś cudem uda Wam go przejść (blokada środków) to będzie DRUGI raz i jeżeli uda Wam się go przejść (hahahaha) to będzie 3x raz!! Dodatkowo list do prokuratury (nie dostałem, ale dostanę jak wszyscy na 100%). Dodatkowe miesiące tłumaczeń, mimo że wszystko się zgadza. Nikt tego nie reklamuje, mają odpływ klientów, pozywtne komentarze to fejki (webarchive pokazuje rapotowna zmianę oceny na danych stronach z negatywnej na pozytywna hahahaha). To co jest na forach to jest 100% prawda tylko, że jest tego 1/10 całości, a te pozytywy to 100% fejki, przecież nikt nie chodzi i nie wypisuje takich głupot. Chcesz? Ryzykuj!! Ja wiedziałem, ale niestety łudziłem się jak inni!!! Żałuję straconego czasu, masakra!!! zero uczciwość zero tolerancji zero szacunku 😢😢😢
plusy:
minusy:
Blokują środki. Pozbawiają dostępu do konta. Ta giełda to scam.
jakich dokumentów żądają?
plusy:
minusy:
Nadal blokują środki przy próbie wypłaty. Żądają niedorzecznych dokumentów przy jakiejkolwiek próbie wypłaty. Mam środki zablokowane od dwóch lat, mimo wcześniejszej weryfikacji. Jeden wielki scam. Gorąco nie polecam. Nie da się też z nikim porozmawiać, ani pojechać do siedziby. Jeden wielki syf.
plusy:
minusy:
Blokują środki na koncie, następnie podają numer telefonu 799399704 jako numer na infolinię w celu wyjaśnienia sprawy.
Nie ma jednak żadnej infolinii, jest tylko automatyczna sekretarka która, która informuje, że “w celu uzyskania wsparcia prosimy o kontakt z działem obsługi klienta poprzez chat lub formularz zgłoszeniowy”.
Chat to nic innego jak bot który swoimi odpowiedziami zapętla sytuacje i prowadzi do punktu wyjścia.
A na kontakt poprzez formularz zgłoszeniowy odpowiadacie mailem, który prosi o kontakt z infolinią.
Czy nie jest to nic innego jak kradzież środków klienta i pozostawienie go bez jakichkolwiek środków kontaktu?
Zdecydowanie nie polecam i ostrzegam!
problem rozwiazany szybko, na czacie pomocni
Szczerze giełda nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Weryfikacje trwają dość długo, da się ją załatwić, ale można by było zrobić to szybciej. Może nie jest to giełda marzeń, ale chociaż działa.
Omijajcie tę giełdę szerokim łukiem. Przyjmują wpłaty środków bez problemu, natomiast gigantyczne problemy robią przy wypłacie zakupionych krypto. W praktyce wygląda to tak, że w momencie gdy przekroczy się jakąś kwotę sumaryczną wpłat (prawdopodobnie 15k EUR) zaczynają robić dochodzenie wyjaśniające w sprawie KAŻDEGO przelewu na kilka lat wstecz – w moim przypadku 4 lata i pytania skąd miałem środki na konkretny przelew z żądaniami np. historii rachunku bankowego.
Cały proces trwa godzinami i zwykły helpdesk nie jest w stanie pomóc. Kontakt tylko przez support, który przeciąga odpowiedzi lub ciągle żąda dokumentów, które daleko wykraczają poza dobrą wolę w stosunku do klienta. I to klienta, który wcześniej był już zweryfikowany i robił wpłaty i wypłaty. Przekroczenie progu sumarycznego 15k EUR (nawet w kilka lat), to wystawienie się na dochodzenie gorsze niż w Urzędzie Skarbowym, aby w ogóle odzyskać jakieś środki.
Nigdy więcej ZONDA!
plusy:
minusy:
Giełda działa okej, nie ma szału
plusy:
minusy:
wszystko ok problem został szybko rozwiazany
plusy:
minusy:
Należy unikać tej giełdy robią duże problemy z wypłatami środków, wstrzymali mi wypłatę przez 3 tygodnie. Owszem w końcu udało mi się odzyskać pieniądze ale oczywiście strat nie. Zdążyli wyłudzić ode mnie spora ilość danych a mimo to konto zostało zablokowane ZONDA – TRZYMAC SIĘ JAK NAJDALEJ
plusy:
minusy:
Blokują środki. Przestrzegam przed giełdą, trzymajcie się z dala.
plusy:
minusy:
Przestrzegam wszystkich przed tą giełdą,
Mam na niej kilka miesięcy zablokowane środki.
Po wykonaniu kilku większych transakcji uniemożliwiają wypłatę, żądając dokumentów typu wyciągi z konta, rozliczenia podatkowe za zeszły rok i tak w sumie bez końca – pewnie spotkamy się w sądzie, wygląda jak próba wyłudzenia danych
Brak możliwości weryfikacji i kontaktu z suportem. Minęły niecałe dwa miesiące od próby weryfikacji. Przelew oczywiście przyjęli.
plusy:
minusy:
Niby wszystko spoko, ale te ponowne weryfikacje przy chęci wypłaty fiatów z giełdy to jakaś przesada, 3 potwerdzenia adresów, a cały proces trwał kilka tygodni.
Dobre bo polskie chciało by się rzec, chociaż jest całkiem dobrze. Trochę męczą z ta weryfikacją tożsamosci, ale poza tym działa znośnie
Nasz ranking giełd kryptowalut pozwala ocenić nie tylko bezpieczeństwo danej giełdy, ale również poznać opinie jej użytkowników.
Poniżej wyjaśnienie poszczególnych elementów rankingu:
Dodatkowo każda giełda posiada oznaczenia w formie odznak, które symbolizują konkretne zdarzenia i cechy giełdy:
AML/KYC – kwadrat zielony – pełne KYC; kwadrat biały – brak KYC; kwadrat biało/zielony – częściowe KYC.
Lupa – giełda współpracuje z organami podatkowymi i wydaje im dane na temat swoich użytkowników (potwierdzone przypadki).
Atak hakerski lub poważna awaria w ostatnich 30 dniach.
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad miesiąc temu).
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad 3 miesiące temu).
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad pół roku temu).
Brak ataków i awarii w ciągu ostatniego roku
Tarcza – giełda nigdy nie padła ofiarą ataku hakerskiego oraz nie miała poważnych incydentów.
Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.
Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.
Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.
Nie polecam!!
0Koko
Chciałbym ostrzec przed giełdą ZONDA ! Traktuje każdego klienta jak przestępcę, wszystko tłumaczy AML AML AML AML AML – wydrukować, przykleić sobie na CZOŁO!! Wymówka na wszystko. Jeżeli jakimś cudem uda Wam go przejść (blokada środków) to będzie DRUGI raz i jeżeli uda Wam się go przejść (hahahaha) to będzie 3x raz!! Dodatkowo list do prokuratury (nie dostałem, ale dostanę jak wszyscy na 100%). Dodatkowe miesiące tłumaczeń, mimo że wszystko się zgadza. Nikt tego nie reklamuje, mają odpływ klientów, pozywtne komentarze to fejki (webarchive pokazuje rapotowna zmianę oceny na danych stronach z negatywnej na pozytywna hahahaha). To co jest na forach to jest 100% prawda tylko, że jest tego 1/10 całości, a te pozytywy to 100% fejki, przecież nikt nie chodzi i nie wypisuje takich głupot. Chcesz? Ryzykuj!! Ja wiedziałem, ale niestety łudziłem się jak inni!!! Żałuję straconego czasu, masakra!!! zero uczciwość zero tolerancji zero szacunku
😢😢😢