Zonda (BitBay) - rejestracja, weryfikacja i zakup bitcoina [Crypto 101] | CrypS.

Zonda (BitBay) – rejestracja, weryfikacja i zakup bitcoina

8 min
Michał Misiura
zonda Bitcoin [BTC]
Przedstawiamy jak założyć konto, zweryfikować je i kupić bitcoina na giełdzie kryptowalut Zonda w 10 krokach:

 1. Zarejestruj się
 2. Otwórz link aktywacyjny
 3. Rozpocznij weryfikację
 4. Uzupełnij dane osobowe
 5. Potwierdź swoją tożsamość
 6. Potwierdź swój adres
 7. Wypełnij oświadczenia
 8. Prześlij formularz i czekaj na zatwierdzenie
 9. Zasil konto
 10. Wykonaj transakcję

UWAGA! Jest to bardzo podstawowy poradnik i niektóre kroki mogą być oczywiste dla wielu czytelników. Polecamy im przejść od razu do interesujących ich fragmentów.

Giełda kryptowalut BitBay, która powstała w Katowicach, da się lubić za wiele rzeczy. Wśród nich można wymienić obsługę złotówek, dużo sposobów wpłat i wypłat, polski sprawnie działający support czy spory wybór altcoinów. Proces zakładania na niej konta jest szybki i intuicyjny, także poradnik dotyczący pierwszych etapów może być zbędny.

Bitbay wymaga szczegółowej weryfikacji tożsamości, bez niej nie wypłacimy pieniędzy, ani nie przelejemy ich na giełdę. O tym jak przejść przez ten proces, dowiesz się przechodząc do kroku nr 3 i kolejnych punktów. Poniżej prezentujemy natomiast dwa pierwsze etapy, czyli podstawową rejestrację konta.

Krok 1: zarejestruj się

 

Wejdź na bitbay.net, przejdź do procedury rejestracji i wpisz swój adres email, którym później aktywujesz konto.

aby rozpocząć rejestrację na giełdzie kryptowalut bitbay przejdź na jej stronę, wpisz swój adres email i zaznacz potrzebne zgody
Wejdź na stronę bitbay.net. Jeżeli przechodzisz na nią z wyszukiwarki za każdym razem upewnij się, że jesteś we właściwej domenie. Jeżeli adres, który widzisz w górnym pasku wyszukiwarki zaczyna się inaczej niż https://bitbay.net… uciekaj. Hakerzy wiedzą jak postawić fałszywą witrynę, która wygląda dokładnie tak jak strona giełdy. Dzięki takim wybiegom mogą przejmować hasła klientów.Gdy już znajdziemy się na głównej stronie BitBaya przechodzimy do zakładki rejestracja. Do wypełnienia mamy tylko jedno pole. Musimy podać nasz adres email, na który przyjdzie link aktywacyjny. Wpisujemy go. Czytamy wszystkie 4 punkty, które musimy zaakceptować i zaznaczamy, że rozumiemy je oraz zgadzamy się z warunkami (jeżeli tak nie jest szukamy dla siebie innej giełdy).

Gdy to zrobimy pozostaje jeszcze przejście przez CAPTCHA. Zaznaczamy wszystkie autobusy albo przejścia dla pieszych i klikamy w niebieski prostokąt „zarejestruj się„. Teraz zobaczymy komunikat, że email z linkiem aktywacyjnym został wysłany na podany przez nas adres.

Krok 2: otwórz link aktywacyjny

 

Przejdź do swojej skrzynki mailowej, otwórz link aktywacyjny w wiadomości od giełdy, ustaw login, hasło i kod bezpieczeństwa.

po przejściu przez link aktywacyjny w wiadomości od giełdy BitBay, wybieramy login i hasło
Przejdź do swojej skrzynki mailowej. Wiadomość od giełdy powinna już czekać, jest wysyłana automatycznie. Jeżeli jej nie widzisz, sprawdź folder SPAM. Jeśli minęły 24 godziny i nadal czekasz na wieści od BitBaya, skontaktuj się z supportem giełdy.W mailu od giełdy znajdziesz link aktywacyjny, który przenosi Cię na stronę (obrazek wyżej), gdzie możesz dokończyć rejestrację. Ustaw login, hasło oraz kod bezpieczeństwa i przejdź „dalej„:

ustawiamy język oraz domyślną walutę

Ustaw obywatelstwo oraz wybierz domyślną walutę. Kliknij „STWÓRZ KONTO” i gotowe. Od teraz jesteś posiadaczem konta na giełdzie BitBay. Na tym jednak nie koniec gdyż czeka na Ciebie najważniejszy punkt – weryfikacja.

Uwaga: pamiętaj o tym, że podawane przez Ciebie dane muszą pokrywać się z informacjami z dokumentu tożsamości lub paszportu. Giełda zweryfikuje je na dalszych etapach. Niestety jest to obowiązkowe; niestety dla nas i dla giełdy, która musi dokładać sobie sporo pracy. Przepisy AML i KYC, czyli prawo dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy, są narzucone odgórnie i odnoszą się do całego sektora giełd kryptowalut. Nie ma się jednak czego obawiać, procedury nie powinny zająć Ci wiele czasu jeżeli będziesz postępować według wytycznych giełdy.

Skasowano:

Krok 3: rozpocznij weryfikację

 

Zaloguj się na giełdzie i przejdź przez 4 etapy weryfikacji.

po pierwszym zalogowaniu się na giełdzie BitBay widzimy taką właśnie platformę
Po pierwszym zalogowaniu się na giełdzie, zobaczymy to co powyżej. Możemy bez zbędnych wstępów przejść do weryfikacji. Na samej górze strony widać 3 paski z komunikatami. Trzeci z nich informuje, że konto nie jest zweryfikowane. Kliknij widoczną na nim opcję „Zweryfikuj swoje konto„.giełda bitbay pozwala założyć jedno z dwóch rodzajów kont - osobiste albo firmowe

Następnie zostaniesz przekierowany do wyboru rodzaju konta. Dostępne opcje to konto osobiste lub firmowe. W tym poradniku weryfikujemy to pierwsze. Aby zarejestrować konto dla swojej firmy, musisz przesłać giełdzie dokumenty potwierdzające, że prowadzisz działalność.

Po wybraniu konta osobistego przechodzimy na dalszy etap. Trzeba podać numer telefonu, na który zostanie wysłany 6 cyfrowy kod, który musisz przepisać:

kolejny krok weryfikacji konta na giełdzie Bitbay

Wpisz kod we właściwym miejscu, kliknij niebieskie pole „dalej„. Teraz przejdziesz do etapu widocznego poniżej:

4 etapy weryfikacji konta na giełdzie kryptowalut bitbay

Przed nami 4 etapy weryfikacji. Możesz wypełniać je w dowolnej kolejności, przez każdy przechodzi się osobno. Jeżeli będziesz potrzebował przerwać weryfikację, możesz wrócić do niej później nie tracąc wprowadzonych danych. Teraz przejdziemy do szczegółowego omówienia każdego punktu.

Krok 4: uzupełnij dane osobowe

 

Ten etap wygląda tak:aby przejść przez ten etap weryfikacji konta BitBay, musisz uzupełnić swoje dane osobowe

Wypełniasz wszystkie pola tak aby dane były zgodne z tymi, które znajdują się w Twoich dokumentach. Następnie przechodzisz „dalej„. Pierwszy etap za nami.

Krok 5: potwierdź swoją tożsamość

aby przejść przez weryfikację na giełdzie kryptowalut bitbay potrzebujemy przesłać zdjęcie dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość
Możemy wylegitymować się dowodem osobistym albo paszportem. Najpierw będziemy musieli wysłać zdjęcia obu stron wybranego dokumentu, a następnie zrobić sobie z nim selfie. W sumie 3 ujęcia, dla każdego będziemy mieli osobne okienko, takie jak pokazane powyżej. Możemy przesłać zdjęcie znajdujące się na naszym dysku, albo skorzystać z kamerki internetowej. Jeżeli jej rozdzielczość jest słaba lepiej wybrać zdjęcie zrobione w inny sposób. Ważne jest, aby dało się z niego odczytać wszystkie dane znajdujące się na dokumencie oraz by było widać jego rogi.Przesyłamy zdjęcie pierwszej strony dowodu tożsamości, następnie przechodzimy dalej i robimy to samo z jego odwrotem. W przypadku paszportu robimy zdjęcie pierwszej i drugiej strony. Rozmiar przesyłanego pliku nie może przekroczyć 5 mb. Po dwóch ujęciach dowodu lub paszportu, przychodzi czas na selfie. Musimy przesłać zdjęcie, na którym będzie widoczna nasza twarz oraz dokument, którym potwierdzaliśmy tożsamość. Znajdujące się na nim dane muszą być czytelne. W przeciwnym wypadku giełda odrzuci je i poprosi o nowe. To samo może tyczyć się także poprzednich fotografii, ale ostatnia jest najtrudniejsza do zrobienia.

Gdy upewnimy się, że na zdjęciach są widoczne wszystkie szczegóły, klikamy „prześlij formularz” i mamy za sobą kolejny etap weryfikacji tożsamości na giełdzie BitBay.

Krok 6: potwierdź swój adres

 

Na początku musimy podać nasz adres: ulicę, numer budynku i mieszkania oraz kod pocztowy. Po zatwierdzeniu tych danych będziemy musieli przesłać kopię dokumentu, dzięki któremu giełda zweryfikuje, że faktycznie można nas tam znaleźć.kolejny etap weryfikacji na BitBay wymaga wysłania dokumentu, który potwierdzi nasz adres zamieszkania

Dokumentem służącym do potwierdzenia adresu może być:

 • rachunek,
 • umowa,
 • dokument urzędowy,
 • wyciąg z konta bankowego,
 • potwierdzenie przelewu, którego jesteś nadawcą.

Dokument nie może być wystawiony później niż 6 miesięcy temu. Najlepiej przesłać możliwie najbardziej aktualny. Ostatnia opcja czyli potwierdzenie przelewu, może okazać się najprostszą z opcji. Wystarczy plik PDF pobrany z aplikacji mobilnej banku.

BitBay nie przyjmie:

 • prawa jazdy,
 • legitymacji,
 • kart członkowskich,
 • rachunków za towary,
 • druczków do wpłat,
 • zbyt starych dokumentów.

Zdjęcie dokumentu można zrobić używając kamerki internetowej. Możliwe jest także przesłanie go w jednym z 4 akceptowanych formatów: pdf, png, jpg lub jpeg. Maksymalny rozmiar zdjęcia, skanu lub elektronicznej wersji dokumentu nie może przekraczać 5 mb.

Wgrywamy plik lub robimy zdjęcie i pozostaje nam już tylko ostatni etap weryfikacji.

Krok 7: wypełnij oświadczenia

wypełnienie oświadczenia jest ostatnim krokiem dzielącym nas od weryfikacji na giełdzie BitBay

 

Ostatnim małym krokiem dzielącym nas od zakończenia weryfikacji na giełdzie BitBay, jest zaznaczenie 5 punktów. Idąc od góry:

 1. Aktywność ekonomiczna – giełda potrzebuje znać nasze źródło utrzymania. Mamy do wyboru kilka opcji, m.in: etat, spadek lub kopanie kryptowalut.
 2. Cel konta – tutaj także wybieramy wariant z listy, wśród nich znajdziemy: trading, inwestycje, biznes czy płatności online.
 3. Stanowisko polityczne użytkownika – BitBay chce wiedzieć czy jesteśmy w jakiś sposób związani z polityką. Zaznaczamy opcję jesteśmy lub nie jesteśmy.
 4. Legalne źródła środków – tutaj stajemy przed pytaniem o to czy nasze pieniądze pochodzą z legalnego źródła. Zaznaczamy opcję tak lub nie (chociaż zaznaczenie tej drugiej uniemożliwi nam założenie konta).
 5. Jestem świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia – klikamy w kółeczko obok i gotowe.

Krok 8: prześlij formularz i czekaj na zatwierdzenie

 

Gdy przy wszystkich 4 sekcjach z danymi osobowymi znajdą się zielone parafki oznaczające, że je wypełniliśmy, na dole strony pojawi się przycisk „Wyślij formularz„. Teraz pozostaje nam oczekiwać na zatwierdzenie naszych danych przez giełdę. W ten sposób dotarliśmy do końca procedury weryfikacyjnej.Teraz pozostaje czekać na to aż giełda zatwierdzi Twoje formularze, przejrzy zdjęcia i upewni się, że dokument potwierdzający adres jest ok. Zazwyczaj zajmuje to około 24 godziny, chociaż czasem termin może wydłużyć się do kilku dni. Jeżeli wypełniłeś wszystko poprawnie, otrzymasz komunikat od strony, który poinformuje Cię, że wszystko jest w porządku i stałeś się klientem z 2 poziomem weryfikacji. Powiadomienie powinno przyjść na adres email oraz smsem. Po tym możemy przejść do korzystania ze wszystkich możliwości jakie daje nam BitBay.

Krok 9: zasil konto

 

Po przejściu przez procedurę weryfikacyjną uzyskasz dostęp do wpłat złotówek do swojego giełdowego portfela. Ponieważ poradnik miał pokazać jak kupić bitcoin za pomocą tradycyjnych pieniędzy, dzielą nas od tego tylko dwa szybkie kroki. Przejdź do zakładki „portfel” w menu po lewej stronie. Następnie wybierz złotówki i opcję wpłaty, która najbardziej Ci odpowiada.jak wpłacić złotówki na giełdę bitbay

Poczta Polska – pobiera opłatę w wysokości 2% przelewanej kwoty (co najmniej 5 złotych). Wpłaty są księgowane od poniedziałku do soboty w godzinach od 8 do 17. Jeśli zdecydujemy się na zasilenie konta na poczcie, po przejściu do następnego kroku pojawi się okienko, w którym wpisujemy kwotę, którą chcemy przelać. Klikamy „Wpłać” i mamy gotowy do wydruku blankiet pocztowy, z kwotą do której automatycznie doliczono opłatę. Klikamy „Wydrukuj” i wraz z papierkiem udajemy się do najbliższej placówki pocztowej. Uwaga – tytuł przelewu jest jednorazowy i wygenerowany wyłącznie na nasze potrzeby.

Przelew Bankowy – bez dodatkowych prowizji ze strony banku. Po przejściu do tej opcji, widzimy numer konta, kod SWIFT, nazwę odbiorcy, jego adres (Al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni) i tytuł przelewu (który tak jak w przypadku blankietu pocztowego jest jednorazowy i wyłącznie na nasz użytek). Przechodzimy do mobilnej aplikacji naszego banku lub udajemy się do jego placówki i dokonujemy przelew. Wpłaty są księgowane w dni robocze o godzinie 11:00, 14:00 i 17:00.

Krok 10: wykonaj transakcję

 

Aby dokonać pierwszej transakcji na BitBayu, przejdź do zakładki „Giełda” w menu po lewej stronie. Na górze strony, po lewej (tuż obok loga i nazwy giełd) znajduje się przycisk BTC/PLN. Po kliknięciu ukazują się wszystkie coiny, tokeny i tradycyjne waluty dostępne na giełdzie. Możesz wybrać tutaj interesującą Cię konfigurację:w tym miejscu możemy wybrać kryptowalutę, którą chcemy kupić - bitbay krok 10

 

My pozostaniemy przy bitcoinach i złotówkach (BTC/PLN). Spójrzmy na menu poniżej wykresu przedstawiającego kurs kryptowaluty. Widzimy tu dwie podstawowe opcje zakupu: „wystaw ofertę” oraz „szybka transakcja„.

Wystawiając ofertę możemy określić warunki, według których chcemy kupić bitcoiny. Ustalamy kurs i jeżeli giełda znajdzie ofertę, która odpowiada naszym ustaleniom, dokona transakcji. Musimy jednak liczyć się z tym, że jeżeli chcemy kupić bitcoiny według kursu, który jest inny niż aktualny będziemy musieli poczekać.

Szybka transakcja” oferuje nam natychmiastowy zakup według obecnego kursu. Wpisz kwotę za jaką jaką chcesz kupić bitcoiny, a giełda przedstawi Ci ile możesz za nią kupić. Transakcję finalizujesz jednym kliknięciem.

jak kupić bitcoin na giełdzie bitbay

Wystarczy nacisnąć „Kup” i w Twoim giełdowym portfelu znajdzie się podana ilość Bitcoinów.

Jeżeli nie chcesz wykorzystywać ich do handlu, ani operować nimi na giełdzie, nie trzymaj ich tam. Prześlij je na swój własny, prywatny adres. Giełdy kryptowalut są celem bardzo lubianym przez hakerów, możesz to sprawdzić na naszej liście włamów. O tym jak założyć tylko swój portfel dla własnych kryptowalut – dowiesz się tutaj.

10 kroków za nami. Mamy nadzieję, że ten poradnik przybliżył Ci proces rejestracji, weryfikacji i kupna bitcoinów na giełdzie BitBay. Jednocześnie zachęcamy Cię do poznania kryptowalut nie tylko jako środka płatności. Stojąca za nimi technologia blockchain niesie ze sobą znacznie większą wartość!

reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.