Fundacja Polygon oskarżona o przywłaszczenie sobie milionów tokenów | Wiadomości | CrypS.

Fundacja Polygon oskarżona o przywłaszczenie sobie milionów tokenów

Fundacja Polygon

Fundacja Polygon stoi przed poważnymi oskarżeniami. Chodzi o podejrzenia dot. sprzeniewierzenia tokenów MATIC oraz zrzucenia swoich udziałów w tej kryptowalucie na rynek.


  • Podmiot, którego zadaniem jest wspieranie badań, rozwoju i edukacji projektu Polygon, został oskarżony o sprzeniewierzenie milionów dolarów w tokenie MATIC, a także zrzucenie kolejnych milionów na posiadaczy tej wirtualnej waluty,
  • Wątpliwe transfery, które wzbudziły kontrowersję wśród społeczności wirtualnych walut odbywały się w ciągu około 4 lat między 24 kwietniem 2019 r., a 28 czerwca 2023 r.

Polygon w obliczu oskarżeń

Zgodnie z raportem od firmy ChainArgos, który ukazał się w poniedziałek (tj. 15 stycznia br.) Fundacja Polygon wysłała 400 milionów monet MATIC na znaną giełde kryptowalut Binance. Wspomniane tokeny miały zostać przeznaczone na nagradzanie stakerów zgodnie z oryginalną tokenomiką projektu.

Według oficjalnych dokumentów 1,2 miliarda MATIC (czyli około 12% całkowitej podaży tej kryptowaluty) powinno zostać przeznaczone na nagrody za stake’owanie wirtualnej waluty przynależnej do projektu Polygon. Eksperci z ChainArgos sugerują natomiast, że jedynie około 800 milionów tokenów MATIC zostało kiedykolwiek wysłanych do kontraktu przez Fundację Polygon.

Badacze zauważyli, iż pozostałe 400 milionów MATIC zostało wysłanych na adres Binance oznaczony, jako “Binance 33”. Następnie 300 milionów MATIC pochodzących z adresu “Binance 33” trafiło do portfela rozpoczynającego się od “0x2f4ee”, który otrzymał również 437 milionów MATIC z portfela oznaczonego “Matic: Marketing & Ecosystem”.

Co więcej, eksperci zauważyli, iż transfery te zbiegły się ze szczytami na rynku. Odbyły się one między 24 kwietnia 2019 r., a 28 czerwca 2023 r. Analitycy zasugerowali zmowę między zespołem Polygona a Binance oraz manipulację. 

Nadszarpnięcie reputacji

Najnowsze oskarżenia mogą podważać zaufanie do przywództwa ekosystemu Polygon i zniechęcać do uczestnictwa w sieci. Obecnie projekt ten zajmuje 15 pozycję wśród największych wirtualnych walut, a jego kapitalizacja rynkowa przekracza 8 miliardów dolarów.

W ciągu ostatnich 24 godzin MATIC doznał niewielkich wahań cenowych, co wskazuje na to, iż najnowsze oskarżenia nie zasiały jeszcze zbyt dużej paniki wśród jego inwestorów. W zakresie 7-dniowym zyskał on ponad 6% na wartości. Od swojego ATH z grudnia 2021 r. oddalony jest on o  71% przy aktualnych poziomach cenowych.

Wykres cenowy MATIC na giełdzie Coinbase. Źródło: TradingView
Fundacja Polygon

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.