ETHW może stać się przestarzałe po tej aktualizacji Ethereum | Wiadomości | CrypS.

ETHW może stać się przestarzałe po tej aktualizacji Ethereum

ethereum (1)
W tym artykule:

Sieć EthereumPoW (ETHW), która zbuntowała się przeciwko Merge Ethereum (ETH) w zeszłym roku, nie dokonała praktycznie żadnych nowych aktualizacji swojego kodu od premiery we wrześniu 2022 roku. Właściwie odnotowała tylko jedną aktywność w październiku. Projekt może się okazać niedługo przestarzały. Wszystko przez zaproponowaną w czwartek aktualizację sieci głównej Ethereum (ETH).


Aktywność projektów open source można śledzić na platformie GitHub. Zazwyczaj jest ona wysoka, a proponowane aktualizacje i dyskusje odbywają się codziennie na każdym z tysięcy projektów. Niektóre strony używają tego rodzaju aktywności do pomiaru dobrych fundamentów projektu – jak np. Proof of GitHub na Twitterze.

W środę Ethereum (ETH) miało 488 aktywności na swoim GitHubie. Mimo to uplasowało się dopiero na piątym miejscu wśród projektów o największej aktywności tego dnia. Sytuacja jest zupełnie inna w przypadku jego “brata buntownika”. EthereumPoW (ETHW) odnotował tylko jedną aktywność w październiku 2022 roku.

Wszystko wskazuje, że nad siecią nikt już nie pracuje. Co więcej, nowa propozycja dla głównej sieci Ethereum może sprawić, że ETHW kompletnie umrze.

Proponowana aktualizacja została wykonana przez “Karalabe”. Jej celem jest usunięcie odniesień do proof-of-work z oprogramowania Go Ethereum (Geth) używanego przez węzły stanowiące podstawę sieci. Taka zmiana mogłaby utrudnić EthereumPoW skopiowanie ulepszeń z Ethereum w przyszłości.

W chwili pisania tego tekstu natywny token ETHW jest handlowany za 2,94 USD. Jego kapitalizacja rynkowa oscyluje w okolicach 300 milionów dolarów, według CoinMarketCap. 1 ETH kosztuje 1900 USD, a jego market cap to 230 mld USD.

Historia buntu w Ethereum

W sierpniu 2022 roku, wraz z Merge, wielu górników zaczęło buntować się przeciwko zmianie. EthereumPoW powstało w wyniku sprzeciwu niezadowolonych górników wobec aktualizacji.

W sieciach zdecentralizowanych, gdy odpowiednia liczba uczestników sprzeciwia się dużej zmianie w oprogramowaniu, może dojść do podziału sieci (tzw. fork). Węzły, które są przeciwne zmianie, po prostu odmawiają aktualizacji i sieci stają się niekompatybilne.

Przykładowo, Bitcoin (BTC) został podzielony w przeszłości. Tak powstał np. Bitcoin Cash (BCH), który zwiększył rozmiary bloków, aby poprawić skalowalność sieci, zapobiec zaleganiu transakcji w mempoolu, długiemu czasowi oczekiwania na potwierdzenie wielu z nich i utrzymać opłaty sieciowe na niskim poziomie.

Ethereum (ETH) też zostało już wcześniej podzielone. Ethereum Classic (ETC) powstało z węzłów, które nie zgodziły się na cofnięcie transakcji z włamania do DAO w 2016 roku.

ethereum (1)

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.