"Ethereum to śmieć". Znany trader kolejny raz podkreśla wyższość Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

“Ethereum to śmieć”. Znany trader kolejny raz podkreśla wyższość Bitcoina

Ethereum

Na rynku kryptowalut panuje sporo podziałów. Są na nim osoby, które np. z pogardą podchodzą do tematu memecoinów, podczas gdy inni doszukują się w nich pozytywnych walorów. Odwieczny konflikt trwa m.in. na linii Bitcoin – Ethereum, gdzie po każdej ze stron znajdziemy radyklanych zwolenników którejś z opcji. Jednym z nich wydaje się być Peter Brandt, który znów zaatakował ETH.


  • Legendarny inwestor, jak przystało na maksymalistę bitcoina, nie obawia się, by kiedykolwiek sieć Ethereum zagroziła dominacji tego pierwszego,
  • Co więcej, uważa tę sieć oraz jej kryptowaluty za coś śmieciowego, a jego zwolenników nazywa zwykłymi idiotami,
  • Jego zdaniem ETH nie ma żadnych podstaw do tego, by stanowić magazyn wartości, a działanie sieci L2 pozostawia wiele do życzenia.

Peter Brandt w ostrych słowach pisze o Ethereum

Działający na rynkach finansowych od końcówki lat 70. trader nie kryje swojej awersji do ekosystemu Ethereum. Peter Brandt kolejny raz dał ujście swoim negatywnym emocjom związanym z siecią stworzoną m.in. przez Vitalika Buterina w opublikowanym poście na X.

Jego zdaniem ether (ETH) nie posiada żadnych cech, które sprawiałyby, że inwestycja w niego okazałaby się rentowna. Twierdzi, że altcoin absolutnie nie sprawdza się jako magazyn wartości, a jego funkcjonalności są praktycznie żadne. Na dodatek wspomniał o problemie wysokich opłat za gaz w sieciach warstwy 2.

Brandt jako dowód potwierdzający słuszność jego krytyki wobec ETH i podkreślenie wyższości BTC zamieścił w swoim poście wykres przedstawiający stosunek ceny jednego aktywa do drugiego. Trader chciał tym zwrócić uwagę na fakt, że ether od końca 2021 roku spada w stosunku do bitcoina.

Swoje 3 grosze w tym temacie dorzucił również legendarny kryptograf, dyrektor generalny firmy Blockstream – Adam Back. Ten wspomniał przy okazji o dużym problemie oszustw, jakich cyberprzestępcy dokonują za pośrednictwem tego blockchaina.

Czy Brandt i Back mają rację?

Wielu maksymalistów bitcoina ma to do siebie, że po prostu nie uznają żadnych alternatyw na rynku kryptowalut i uważają każde inne cyfrowe aktywo za coś niegodnego ich uwagi, a na pewno już zainwestowania w nie. Ok, ich sprawa, nikt przecież do niczego nie zmusza.

Prawdą jednak jest to, że głównym celem Ethereum wcale nie jest bycie magazynem wartości dla naszych finansów, by je chronić przed zabójczymi skutkami inflacji. Na tym blockchainie powstaje od groma zdecentralizowanych aplikacji (DApps) i smart kontraktów, czyli coś, czego nie uświadczymy w sieci Bitcoina. Tak więc przeznaczenie działania tego ekosystemu jest mocno zróżnicowane w stosunku do BTC.

Co więcej, opłaty w sieciach warstwy 2 także mocno spadły o nawet 99% w ostatnim czasie po tym, jak deweloperzy Ethereum wprowadzili hard fork Dencun, który stanowił najważniejszą aktualizację od czasu The Merge.

W kwestii zmasowanej liczby oszustw, prawdą jest to, że jeden z L2 Etheresum – sieć Base od giełdy Coinbase – w ostatnim czasie cieszy się opinią “szemranej”. Od początku tego roku poziom odnotowanych scamów na tym blockchainie wzrósł o… 1900%

Ethereum

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.