ETH i USDT to towary: pisze CFTC w pozwie przeciwko Bankmanowi-Friedowi

ETH i USDT to towary: pisze CFTC w pozwie przeciwko Bankmanowi-Friedowi

Anna Sutowicz
ETH i USDT to towary

W piśmie sądowym z 13 grudnia Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ponownie oznaczyła ether (ETH) jako towar.     


W pozwie przeciwko Samowi Bankman-Friedowi, FTX i Alameda Research, Commodity Futures Trading Commission (CFTC) wielokrotnie odnosiła się m.in. do bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH) nazywając je „towarami” w świetle prawa Stanów Zjednoczonych.

Niektóre aktywa cyfrowe są “towarami”, w tym bitcoin (BTC), ether (ETH), tether (USDT) i inne, jak określono w sekcji 1a(9) ustawy, 7 U.S.C. § 1a(9). (…) FTX oferował handel wieloma różnymi aktywami cyfrowymi, w tym cyfrowymi towarami, takimi jak bitcoin, eter, tether i inne – twierdzi CFTC.

CFTC: ETH i USDT to towary

Wydaje się jednak, że w samej CFTC istnieje pewna niezgodność co do tego, czy ether powinien być postrzegany jako towar, czy nie, przynajmniej w ostatnich tygodniach. 30 listopada podczas wydarzenia kryptowalutowego na Uniwersytecie Princeton, szef CFTC Rostin Benham zasugerował, że bitcoin jest jedyną kryptowalutą, która powinna być postrzegana jako towar, wycofując się z wcześniejszych komentarzy, które zapewniały, że towarem może być również ether.

Commodity Futures Trading Commission pozwała byłego dyrektora generalnego FTX, Sama Bankmana-Frieda, FTX i Alameda Research za naruszenie federalnych przepisów dotyczących towarów. Regulator twierdzi, że SBF i inni dyrektorzy FTX wzięli pożyczki w milionach dolarów od Alameda, a pieniądze przeznaczyli na zakup nieruchomości i darowizny polityczne.

ETH i USDT to towary



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.