Elon Musk chce, aby McDonalds zaakceptował Dogecoina | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk chce, aby McDonalds zaakceptował Dogecoina

Maciej Żerelik
dogecoin największą kryptowalutą pow po bitcoinie

Elon Musk, drugi najbogatszy człowiek na ziemi, jest wielkim fanem Dogecoina (DOGE). Często wyraża swoją miłość do kryptowaluty na Twitterze – platformie, którą przejął w październiku. Ostatnio jednak zamilkł, aż do teraz.


McDonalds i DOGE

McDonalds opublikował wczoraj tweeta o treści ”co mnie ominęło”. Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, odpowiedziała „mnóstwo zielonych świec””. Musk z kolei na tweeta znanej sieci fast food odpowiedział: ”oh hi lol”.

Użytkownik Twittera wyciągnął z archiwum Muska tweet, w którym ten stwierdził, że zjadłby Happy Meal w telewizji, gdyby McDonalds zaczął akceptować Dogecoin jako środek płatniczy. Musk został zapytany, czy ta oferta jest nadal aktualna, na co odpowiedział „100%”.

Po złożeniu tej propozycji McDonalds stwierdził: ”Tylko jeśli Tesla zacznie akceptować Grimacecoin”. Co ciekawe, „Grimacecoin” nawet nie istniał. Oportuniści stworzyli jednak w bardzo krótkim czasie monetę o takiej nazwie, która szybko wzrosła o 285 000%.

McDonalds memem krypto?

McDonalds jest w pewnym stopniu częścią społeczności bitcoina (BTC) i kryptowalut. Wśród bitcoinowców powszechne jest mówienie o pracy w sieci fast foodów w czasach spadków.

Firma zatem z pewną regularnością celuje w członków społeczności w swoich tweetach. W ten sposób tworzy sobie darmową reklamę. Niemniej jednak oprócz memicznych tweetów międzynarodowa korporacja nie wykazała jeszcze żadnego zaangażowania w świat kryptowalut.

dogecoin największą kryptowalutą pow po bitcoinie



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.